SXT 500 EEC - Facelift

Velmi
pohodlná

Nejslabší z velkých a pohodlných SXT koloběžek se sedadlem. Motor je umístěn přímo v kole a poskytuje 600W výkon, který postačí na maximální rychlost 20 km/h. Velká koloběžka od SXT s odnímatelným sedadlem a léty ověřenou konstrukcí, která zvládne i delší trasy.

`

SXT 500 EEC - Facelift

Dostupnost modelové řady

V závislosti od konfigurace produktu

Eshop
Připravené k expedici. Běžná doba dodání 3 - 5 dní.
Bratislava
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Sklad Bratislava
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Brno
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Praha
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Německo
Připravené k expedici. Běžná doba dodání 3 - 5 dní.
Voltride Central
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Voltride Servis
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Zjistit víc

New product

Voltride Care:

5 085,60 Kč Voltride Care. Jízda bez starostí a obav. Od 352,08 Kč/měsíc Selected variant 1234 Zjistit víc
Product Options
Baterie: *
432 Wh (36 V 12 Ah) Olovená
- 0 Kč
720 Wh (36 V 20 Ah) LiFePO4
+ 12 099 Kč
1080 Wh (36 V 30 Ah) Li-ion
+ 16 371 Kč
Barva: *
 

- 0 Kč
 

- 0 Kč

Dostupnost vybraného modelu

V závislosti od konfigurace produktu

Eshop
Na objednávku
Bratislava
Na objednávku
Sklad Bratislava
Na objednávku
Brno
Na objednávku
Praha
Na objednávku
Německo
Na objednávku
Voltride Central
Na objednávku
Voltride Servis
Na objednávku
Zjistit víc
Původní cena Akční cena

18 290 Kčvčetně DPH

16 850 Kčvčetně DPH

- 8%

  • 432 Wh (36 V 12 Ah) Olovená
  • 720 Wh (36 V 20 Ah) LiFePO4
  • 1080 Wh (36 V 30 Ah) Li-ion

- +

Garance nejlepší ceny

Našli jste lepší cenu?

Kontaktujte nás
  • Doživotní sleva 50 % na servis
  • Sleva 10 % na náhradní díly
  • Sleva 10 % na náhradní baterii
  • První servis úplně zdarma
  • Sleva na další nákup
  • Bezpečnostní prohlídky zdarma
  • Certifikát originality
Všechny důležité

Informace o produktu

 
Popis

Zmodernizovaný obr mezi koloběžkami, přičemž motor byl přemístěn přímo do zadního kola (takže konec mazání řetězu - tento model žádný řetěz nepotřebuje) a poskytuje 600W výkon, což postačí k dosažení rychlosti 20 km/h. Lze si vybrat ze tří baterií podle požadované váhy a hlavně dojezdu. Maximální dojezd je až 60 km s 30Ah Li-Ion baterií.

Tato koloběžka umožňuje velmi pohodlnou jízdu, přičemž jako jedna z mála je vybavena snadno odnímatelným sedadlem. SXT 500 EEC má velké 11palcové vzduchem plněné pneumatiky, díky čemuž je skutečně pohodlná a zvládne i lehčí terén. Poháněné je zadní kolo a pohodlí zajišťuje podvozek, který má vpředu i vzadu zdvojené tlumiče s pružinami, což je další zlepšení oproti předchozímu modelu, který měl vpředu pouze jeden tlumič.

 

 

Výkon a dojezd

Výkon je 600 W, přenášený na zadní kolo postačí na maximální rychlost 20 km/h. Motor je umístěný přímo v kole, díky čemuž je přenos síly velmi efektivní a byla tím minimalizována údržba. Dojezd velmi závisí na zvolené baterii, přičemž 50 EEC umožňuje volbu až ze tří různých baterií. Všechny mají společné napětí 36 V, ale tam podobnosti mezi nimi končí. Nejlevnější, ale zároveň nejtěžší a s nejmenším dojezdem je klasická olověná baterie, jakou znáte z automobilů. Má kapacitu 12 Ah a uloženou energii 432 Wh. Váha koloběžky s touto baterií je 41,2 kg a dojezd cca 20 km, doba nabíjení je přibližně 8 hodin. Dražší možností je baterie technologie LiFePO4 s kapacitou 20 Ah a celkovou energií 720 Wh. Ta zvládne dojezd přibližně 40 km a koloběžce klesne váha na 35,39 kg, téměř o 6 kilogramů. Pozor však na dobu nabíjení (baterie LiFePO4 se nabíjejí pomaleji), která činí až 10 hodin. Nejdražší ale zároveň nejlepší možnost je zvolit Li-Ion baterii s kapacitou až 30 Ah, což odpovídá 1080 Wh, která se nabije za 6 hodin a umožní dojezd až okolo 60 km. Váha s touto baterií mírně klesne na 34,55 kg.

 

Pohodlí

SXT 500 EEC se řadí mezi pohodlné koloběžky, a to zejména díky kvalitnímu podvozku. Přední i zadní kolo je odpružené, přičemž obě kola mají zdvojený nastavitelný tlumič s pružinou. Kombinace tlumiče i pružiny zajišťuje velmi příjemnou jízdu, ke které ještě přispívají velké 11palcové vzduchem plněné pneumatiky. Díky nízce uložené baterii je těžiště nízko a proto se s koloběžkou dobře jezdí a chová se příjemně. Sedadlo je výškově nastavitelné, zabezpečuje dobrou stabilitu a posed a určitě patří mezi ty pohodlnější. Navíc, v případě potřeby je možné ho velmi rychle odmontovat. K pohodlí přispívá i dobrý pocit z toho, že koloběžka má dvě kotoučové brzdy. Samozřejmě, všechen tento komfort, odpružení, velká baterie a brzdy něco váží, proto se jezdec musí smířit s vyšší váhou, která je 34,55 až 41,2 kg dle zvolené baterie. Taková váha diskvalifikuje koloběžku z kategorie lehkých a například její přenesení už není nic příjemného a je lepší ji přenášet ve dvojici. Koloběžka se ovládá pomocí plynové rukojeti, podobně jako motorka či skútr. Tento model je vybavený displejem, který zobrazuje rychlost a stav baterie a tempomatom, který zpříjemní delší trasy.

 

 

Bezpečnost

SXT 500 EEC je dobře vybavená i z pohledu bezpečnosti. Dvě mechanické kotoučové brzdy koloběžku snadno zastaví v každé situaci. Velké pneumatiky zajišťují dobrou trakci i v lehčím terénu, nejlépe se však cítí na asfaltu. Podvozek je tvořen dohromady až čtyřmi tlumiči s pružinami, které udržují dobrou přilnavost i při rychlé jízdě na horším povrchu, nebo v lehčím terénu a tím přispívá nejen k pohodlí, ale zejména k efektivnímu brzdění. Koloběžka má nastavitelné vpředu LED osvětlení a vzadu světlo kombinované s brzdovým. Koloběžka disponuje i mechanickým klíčem, bez kterého ji nelze nastartovat a je v základě bez příplatku vybavená zpětnými zrcátky a odrazkami zlepšujícími viditelnost koloběžky. Jezdec má snadno dostupný klakson, který je dostatečně hlučný a dobře s ním v případě potřeby upozorníte na svou přítomnost. K bezpečnosti přispívá i nízká maximální rychlost, která snižuje riziko, že se jezdec dostane do nebezpečné situace.

 

Využití a praktičnost

Jde o jednu z těch těžších koloběžek v naší nabídce a proto není možné hovořit o její jednoduché přenositelnosti. Připravte se na to, že přenášet ji budete převážně ve dvojici, protože váha 34,55 až 41,2 kg již není zanedbatelná. Tyč řízení je možné sklopit a sedadlo odmontovat, i poté je však koloběžka poměrně rozměrná a na její přepravu budete potřebovat velký kufr. Pokud to však není pro vás zásadní problém a neplánujete s koloběžkou často cestovat, odvděčí se vám vynikajícím pohodlím a slušným dojezdem. Pokud ji budete mít někde v garáži nebo na chalupě, nebudete se chtít po okolí přepravovat žádným jiným způsobem. Zda to bude cesta na louku či pole, nebo jen tak do potravin či do podniku, vždy dorazíte s úsměvem na tváři, v pohodlí, nehlučně a bez emisí. Při jízdě na SXT 500 EEC uslyšíte pouze bzukot elektromotoru. Výhodou je samozřejmě zejména sedadlo, takže koloběžka dobře poslouží i těm, kteří mají zdravotní potíže (například s koleny) a chtějí si zachovat vysokou mobilitu v obci a jejím širším okolí. Díky motoru integrovanému do kola se není třeba starat o řetěz a provoz koloběžky je tak nenáročnější a tišší než u modelů s řetězem.

Naše hodnocení

U někoho mohou modely se sedadlem vyvolat úsměv na tváři nebo nechápavé kroucení hlavy. My je prodáváme již několik let a musíme říci, že tyto modely si našli svou poměrně pestrou škálu zákazníků a jsou stále oblíbenější. Umožňují delší přesuny ve větším pohodlí a jsou vhodné i pro lidi s drobnými zdravotními omezeními, jakými jsou bolesti kolen a kyčelních kloubů.

Vhodnou volbou baterie si můžete tuto koloběžku nakonfigurovat podle svých potřeb a finančních možností. Tento model je vhodný i do firem, jako pohodlný a ekologický způsob přepravy mezi stanovišti, případně pro pracovníky strážních služeb na večerní obchůzky větších objektů či areálů. Po skončení obchůzky ho stačí zapojit na nabíječku a zanedlouho je připraven na další jízdu a samotná obchůzka bude určitě mnohem rychlejší a důkladnější než pěšky.

Další skupinou zákazníků jsou lidé, kteří mají potíže s chůzí nebo už nemohou pěšky na delší vzdálenosti, například na návštěvy nebo na nákupy. Je to například skvělý dárek pro prarodiče nebo na chalupu. Takové využití je možné i díky příjemně širokému sedadlu a celkové jednoduchosti obsluhy koloběžky. Pokud se nebojíte trošku vyšší rychlosti, prohlédněte si i model 1000 XL EEC - Facelift, který má podobné parametry ale za o něco vyšší cenu nabízí rychlost až 40 km/h a 48 V baterii namísto 36 V v modelu 500 EEC.

 

 

Servis

Jsme největší autorizovaný dovozce a prodejce značky SXT pro Česko, Slovensko, Maďarsko a Ukrajinu. Poskytujeme přímo záruční i pozáruční servis, který je zajištěn na našich prodejnách v Praze, Brně, Bratislavě a Užhorodě. Většinu náhradních dílů máme skladema jsme certifikovaný poskytovatel záručních i pozáručních oprav. Proto se při koupi této koloběžky nemusíte vůbec obávat servisu, či dostupnosti náhradních dílů, a díky přímé reprezentaci výrobce si poradíme i se složitějšími případy a diagnostikou.

O značce

SXT patří mezi nejstarší značky elektrických koloběžek na světě, protože vznikla už v roce 2005. Jde o jednu z mála značek, které sídlí v Evropě, konkrétně v Německu na jižní hranici se Švýcarskem. Centrála SXT je v německém městě Rheinfelden, kde sídlí obchod, design, centrální servis i sklad v jejich vlastní budově o celkové ploše přes 3000 m2. Strategií SXT jsou lokální zastoupení, aby zákazníci měli stále po ruce poradenství i servis ve svém regionu a jazyce a nemuseli vše řešit na dálku přes internet. Voltride je největším takovým zastoupením ve střední Evropě se sítí prodejen v Praze, Brně, Bratislavě, Užhorodě a také e-shopem v Maďarsku. Samotná výroba probíhá v 9 továrnách v Číně, které byly pečlivě zvoleny ze strany SXT tak, aby poskytovali vysoký standard a kvalitu výroby a které produkují více než 10 milionů kusů ročně. SXT zabezpečuje pravidelnou kontrolu a přítomnost ve výrobě tak, aby byly dosahovány vysoké nároky, které SXT od svých dodavatelů požaduje. Všechny produkty SXT splňují Evropské standardy, jako například CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a jsou pravidelně kontrolovány interními audity tak, abyste si mohli být jisti, že koupí originálních výrobků SXT získáte produkt vysoké kvality. Za tím si SXT stojí vlastním jménem. Voltride nabízí výhradně originální produkty SXT, které pocházejí z Evropské centrály a můžeme proto garantovat jejich původ. Máme vybudované dobré vztahy přímo s majitelem SXT a často se i osobně navštěvujeme, proto můžeme z vlastní zkušenosti potvrdit, že značka SXT to myslí s osobní elektromobilitou vážně a dělá to z přesvědčení o budoucnosti tohoto způsobu přepravy, se stejnou vášní a zanícením, jak to děláme my sami.

Porovnání velkých SXT koloběžek se sedadlem

Parametr 500 EEC - Facelift 1000 Turbo 1000 XL EEC - Facelift SXT 1600 XL SXT Monster
Max. rychlost 20 km/h 32 km/h 40 km/h 55 km/h 50 - 60 km/h
Výkon 600 W 1000 W 1350 W 1600 W 2000 - 3000 W
Váha 35 - 41 kg 35 - 42 kg 40 - 48 kg 39 - 48 kg 47 - 55 kg
Dojezd 20 - 60 km 20 - 60 km 20 - 60 km 20 - 60 km 25 - 65 km
Napětí baterie 36 V 36 V 48 V 48 V 48 V
Energie baterie 432 - 1080 Wh 432 - 1080 Wh 576 - 1440 Wh 576 - 1440 Wh 576 - 1440 Wh
Podvozek 4x tlumič s pružinou 3x tlumič s pružinou 4x tlumič s pružinou 3x tlumič s pružinou 4x tlumič
Pneumatiky 11 palců 10 palců 11 palců 11 palců 14,5 palce
Tempomat ano ne ano ne ne
Displej ano ne ano ne ne
Max. zátěž 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg 140 kg
Zpětná zrcátka ano za příplatek ano za příplatek ano
Přenos síly motor v kole řetěz motor v kole řetěz řetěz
10/10
Komfort
4/10
Snadnost údržby
34,55 kg
Váha
600 W
Výkon
60 km
Dojezd
20 km/h
Rychlost
Zadní osvětlení
Přední osvětlení
Vzduchové kola
Více barevných variant
Volnoběžka
Dobře složitelné
Brzda vpředu
Brzda vzadu
Motor vzadu
Odpružený podvozek vzadu
Odpružený podvozek vpředu
Vysoká spolehlivost
Odnímatelné sedadlo
Tempomat
Start z nuly
 
Data sheet
Parametry se mohou lišit v závislosti na konfiguraci produktu. Pro přesnější parametry vyberte konfiguraci.
Výkonnostní parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem Voltride nezávislé měření Hodnocení
Hmotnost s baterií 34,55 kg podle konfigurace od 34,55 kg do 41,2 kg Zatím netestované
Doba nabíjení 6 h podle konfigurace od 6 h do 10 h Zatím netestované
Max. rychlost 20 km/h Zatím netestované
Výkon 600 W Zatím netestované
Dojezd 60 km podle konfigurace od 20 km do 60 km Zatím netestované
 
Data sheet
Parametry se mohou lišit v závislosti na konfiguraci produktu. Pro přesnější parametry vyberte konfiguraci.
Další parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem
      Délka 120 cm  
      Výška 110 cm  
      Šířka 62 cm  
      Délka složená 120 cm  
      Výška složená 60 cm  
      Šířka složená 62 cm  
      Světlá výška 13 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kole  
      Typ baterie Li-Ion podle konfigurace: Li-Ion, LiFePO4, Olověná  
      Napětí baterie 36 V  
      Kapacita baterie 30 Ah podle konfigurace: 12 Ah, 20 Ah, 30 Ah  
      Energie v baterii 1080 Wh podle konfigurace: 432 Wh, 720 Wh, 1080 Wh  
      Rekuperace ne  
      Systém ovládání otočná rukojeť  
      Tempomat ano  
      Omezovač rychlosti ne  
      Start odrazem ne  
      Pohon zadní náhon  
      Přední brzda disková mechanická  
      Zadní brzda disková mechanická  
      Typ kola vpředu vzduchové s duší  
      Typ kola vzadu vzduchové s duší  
      Velikost kola vpředu 11"  
      Velikost kola vzadu 11"  
      Odpružení vpředu a vzadu  
      Přední zavěšení zdvojený hydraulický tlumič + pružina  
      Zadní zavěšení zdvojený hydraulický tlumič + pružina  
      Osvětlení přední, zadní a brzdové  
      Brzdové světlo ano  
      Barvy bílá, černá  
      Max. zátěž 120 kg  
Spokojení zákazníci

Recenze

Děláme dobré věci. Díky vám.

Nakupte u nás a vyberte si, zda pomůžete životnímu prostředí vysazením stromů, zrecyklováním baterií nebo výstavbou cyklocest. My přispějeme za vás.
Do košíku jste vložili
Počet
Dohromady
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Dohromady (s DPH)
Pokračovat v nákupu