Vhodná
do města
Skvělý poměr
cena / výkon

Vhodná
do města
Skvělý poměr
cena / výkon

THE-URBAN xR1 a xT1 je elektrická koloběžka z nejnovější řady značky THE-URBAN (Walberg Urban Electrics GmbH). Je výjimečná svou odolností vůči stříkající vodě a elektronickým imobilizérem proti neoprávněným osobám.

`

THE-URBAN x

New product

Product Options
Velikost pneumatik: *
8,5"
- 1 Kč
10"
+ 2 471 Kč
  • 10"
  • 8,5"

Garance nejlepší ceny

Našli jste lepší cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnost vybraného modelu

V závislosti od konfigurace produktu

Eshop
Připravené k expedici. Běžná doba dodání 3 - 5 dní.
Bratislava
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Sklad Bratislava
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Německo
Připravené k expedici. Běžná doba dodání 3 - 5 dní.
Voltride Central
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Voltride Servis
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Zjistit víc
Prodloužená záruka zdarma:
Skvělé mimosezónní ceny a k tomu záruka, jako kdybyste nakoupili za plnou cenu až na jaře! Udělejte si radost již nyní, ušetřete díky nákupu mimo sezónu a získejte prodloužení záruky.
  • Doživotní sleva 50 % na servis
  • Sleva 10 % na náhradní díly
  • Sleva 10 % na náhradní baterii
  • První servis úplně zdarma
  • Sleva na další nákup
  • Bezpečnostní prohlídky zdarma
  • Certifikát originality
Všechny důležité

Informace o produktu

 
Popis

THE-URBAN xR1 a xT1 je elektrická koloběžka z nejnovější řady značky THE-URBAN (Walberg Urban Electrics GmbH). V případě tohoto modelu máte na výběr ze dvou variant velikosti kol. Kromě toho má hned dva velmi důležité benefity, a to odolnost vůči stříkající vodě a elektronický imobilizér v podobě žádosti o PIN, který koloběžku zajišťuje a chrání ji tak před přístupem neoprávněných osob. Ať si už vyberete 8,5 palcové nebo 10 palcové vzduchem plněné kola, k pohodlí vám přispěje i dobrý pocit, že koloběžka má dvě kotoučové brzdy. Maximální nosnost této koloběžky je oproti modelu XC1 výrazně vyšší, protože pohodlně uveze jezdce s váhou 120 kg. To se však odráží na její, o něco málo vyšší, váze 16 kg. Má dojezd zhruba 25 km, a proto ji řadíme mezi koloběžky určeny spíše na kratší trasy městem.

 

Využití a praktičnost

Tento model svým dojezdem oproti ostatním modelům této značky obzvlášť nevyniká. Je vhodný na kratší trasy a doporučujeme ho na přesuny po městě do vzdálenosti 12 km denně. Dojezd je sice 25 km, ten ale ovlivňuje několik faktorů, jako stav vozovky, stoupání, váha jezdce a v neposlední řadě jeho styl jízdy. Nezanedbatelný je i fakt, že vybíjení baterie na nulu ji výrazně ničí, a tak zkracuje její životnost. Pokud hledáte praktickou, spolehlivou městskou koloběžku, jste na správném místě. Mezi výhody můžeme zařadit i její skladné rozměry po plném složení, kdy je možné snadno a rychle složit celou koloběžku. Stejně jednoduše ji do pár vteřin a hlavně intuitivně rozložíte do stavu plné připravenosti na další nezapomenutelnou jízdu. Její váha 16 kg má už trošku dále od kategorie ultra-lehkých koloběžek. Přesto ji stále bez větších problémů zvládnete přenést po schodech nebo naložit do auta, či tramvaje. Díky dobré skladnosti ji můžete s sebou vzít složenou i do kanceláře či restaurace, kde nebude překážet a nemusíte ji tak nechávat zamčenou na ulici. Pokud je to však nezbytné, nemusíte se o ni bát, protože před osobami s "nenechavýma rukama" je zabezpečená žádostí o PIN. Také se vám bez problémů vejde do kufru běžného auta a ještě vám v něm zůstane dostatek místa pro jiná potřebná zavazadla. U tématu "praktičnost" je určitě třeba zmínit, že jako jedna z mála koloběžek je odolná vůči stříkající vodě. Čili v případě vlhčí vozovky nebo slabšího deště nemusí zůstat smutná doma.

Dojezd, výkon a bezpečnost

Koloběžka disponuje baterií s 36 V a 7,8 Ah, což odpovídá 280,8 Wh uložené energie a na jedno nabití zvládne dojezd 25 km. Jak jsme již zmínili, ten je závislý na okolnostech, do kterých určitě patří stav vozovky, stoupání, váha jezdce a samozřejmě hlavně jeho styl jízdy. Proto bychom se spoléhali raději na o trochu kratší trasy do 20 kilometrů. Koloběžka je poháněna motorem přímo v zadním kole a podává maximální výkon 500 W (trvalý 300 W), což na běžnou jízdu městem určitě stačí. Nabíjení baterie z 0 na 100 % trvá přibližně 3 - 4 hodiny. K bezpečné a spolehlivé jízdě přispívají kotoučové mechanické brzdy na obou kolech. S tímto modelem se nemusíte obávat ani vlhčí vozovky či malého deště, neboť koloběžka je odolná vůči stříkající vodě. Díky systému osvětlení je cesta před vámi dobře viditelná a zároveň i vy jste dobře vidět pro ostatní účastníky silničního provozu. Koloběžka je vybavená 8,5 palcovými nebo 10 palcovými vzduchem plněnými koly, proto doporučujeme vyhýbat se větším nerovnostem, které by mohly vést k defektu. Vzduchem plněné kola by mohly zdánlivě hovořit v neprospěch této koloběžky. Právě naopak, je to efektivní a spolehlivé řešení vůči chybějícímu odpružení.

 

Pohodlí a design

Koloběžka se vyrábí v zajímavé barevné kombinaci spočívající v černé kostře, kterou oživují drobné prvky ve svěží zelené nebo modré barvě, v závislosti na výběru velikosti kol. Narozdíl od většiny modelů od společnosti Walberg Urban Electrics, model XR1 a XT1 díky hranatému tvaru platformy i skládacímu mechanismu působí spíše futuristicky. Zadní blatník nejen, že působí funkčně, ale zároveň takový i je. Strach ze zablácených kalhot či lýtek můžete rozhodně hodit za hlavu. Design působí jednoduše, ale účelně a podtrhuje praktičnost samotné koloběžky. Sklápěcí mechanismus je designově sladěný se zbytkem těla a působí elegantně. Tento model disponuje buď 8,5 palcovými nebo 10 palcovými vzduchem plněnými koly, jízda na něm je ale právě díky nim pohodlná. V případě těch větších kol samozřejmě o něco pohodlnější. Pomáhají odfiltrovat vibrace a nerovnosti, ale větší díry raději objíždějte, abyste se vyhnuli defektu ať už předního, nebo zadního kola. K pohodlí přispívá i relativně nízká váha, díky které dokážete koloběžku v případě potřeby snadno přenést.

 

Naše hodnocení

Tento model nás mile překvapil hned několika věcmi. Počínaje svým příjemně svěžím barevným provedením, možností výběru velikosti kol, ale hlavně tím, že výrobce pokročil v boji proti krádežím zavedením elektronického imobilizéru. Svým dojezdem a výkonem je předurčena k využití v městském prostředí, kde ji jednoduše a bez námahy přenesete po schodech, nebo i vezmete s sebou do kanceláře či do restaurace. Koloběžku za pár sekund snadno složíte a odložíte, ať už do kufru auta nebo pod váš stůl. Další významnou vlastností koloběžky je jednoznačně odolnost vůči stříkající vodě. Jen velmi málo koloběžek má právo "to o sobě říct". Jednoduchá manipulace a systém řízení pomocí palcové páčky, dělají každou jízdu veselou a bezprostřední. Koloběžka má praktický stojánek, díky kterému umí samostatně stát. Stejně jako v případě xC1 je potřeba mít na mysli její maximální dojezd 25 km. Na delší vzdálenosti, i když jen po městě, bychom určitě doporučovali zvážit koupi jiné koloběžky, například Egret TEN V3 X. Pokud máte omezený rozpočet, nebo jste si prostě řekli, že nechcete hodně investovat, tento model je určitě vhodný kompromis. Pokud však limit nemáte a sympatizujete právě s touto značkou, určitě doporučujeme "hodit očkem" i na model xH1.

 

Servis

Egret-logoJsme oficiálním dovozcem a prodejcem značky THE-URBAN pro celou střední Evropu. Poskytujeme přímo záruční i pozáruční servis, který je zabezpečený na našich pobočkách v Praze, Brně a Bratislavě. Náhradní díly udržujeme skladem a jsme certifikovaným poskytovatelem záručních oprav. Proto se při koupi této koloběžky nemusíte vůbec obávat servisu, či dostupnosti náhradních dílů a díky přímé reprezentaci výrobce si poradíme i se složitějšími případy a diagnostikou.

 

O značce

Německá společnost Walberg Urban Electrics prodává značku životního stylu THE-URBAN od roku 2017. Jedná se o "mladší sestru" prémiové značky EGRET, kterou má společnost v nabídce již od roku 2012 a distribuovala ji již v počtu více než 60 000 kusů. Její zakladatel, Florian Walberg začínal jako uživatel elektrických koloběžek. Díky vlastní zkušenosti si uvědomil obrovský potenciál této nové formy mobility. Podle něj v příštích letech budou muset města uspořádat cesty a chodníky novým způsobem - od vozidel se spalovacím motorem směrem k alternativním formám mobility. Elektrické koloběžky, zejména ty skládací, je možné snadno kombinovat s prostředky veřejné dopravy nebo s vlastním autem. A my s ním zcela souhlasíme. Značky EGRET a THE-URBAN jsou velmi oblíbené zejména v Německu a to díky své německé kvalitě, spolehlivosti a stylovému designu.

4/10
Komfort
4/10
Snadnost údržby
25 km/h
Rychlost
16 kg
Váha
500 W
Výkon
25 km
Dojezd
Brzda vpředu
Motor vzadu
Brzda vzadu
Vhodná do města
Přední osvětlení
Zadní osvětlení
Vzduchové kola
 
Data sheet
Parametry se mohou lišit v závislosti na konfiguraci produktu. Pro přesnější parametry vyberte konfiguraci.
Výkonnostní parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem Voltride nezávislé měření Hodnocení
Hmotnost s baterií 16 kg Zatím netestované
Doba nabíjení 4 h Zatím netestované
Max. konstrukční rychlost 25 km/h Zatím netestované
Výkon 500 W Zatím netestované
Dojezd 25 km Zatím netestované
 
Data sheet
Parametry se mohou lišit v závislosti na konfiguraci produktu. Pro přesnější parametry vyberte konfiguraci.
Další parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem
      Délka 107 cm podle konfigurace: 107 cm, 113 cm  
      Výška 120 cm podle konfigurace: 120 cm, 123 cm  
      Šířka 46,5 cm  
      Délka složená 107 cm  
      Výška složená 48 cm  
      Šířka složená 47 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kole  
      Napětí baterie 36 V  
      Kapacita baterie 7,8 Ah  
      Energie v baterii 280,8 Wh  
      Systém ovládání palcová páčka  
      Pohon zadní náhon  
      Přední brzda disková mechanická  
      Zadní brzda disková mechanická  
      Typ kola vpředu vzduchové s duší  
      Velikost kola vpředu 8.5" podle konfigurace: 8.5", 10"  
      Typ kola vzadu vzduchové s duší  
      Velikost kola vzadu 8.5" podle konfigurace: 8.5", 10"  
      Odpružení bez odpružení  
      Osvětlení přední a zadní  
      Barvy black with green elements podle konfigurace: black with green elements, čierna s modrými prvkami  
      Max. zátěž 120 kg  
Spokojení zákazníci

Recenze

Děláme dobré věci. Díky vám.

Nakupte u nás a vyberte si, zda pomůžete životnímu prostředí vysazením stromů, zrecyklováním baterií nebo výstavbou cyklocest. My přispějeme za vás.
Do košíku jste vložili
Počet
Dohromady
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Dohromady (s DPH)
Pokračovat v nákupu