Vhodná
do města
Skvělý poměr
cena / výkon
Voltride
doporučuje

Vhodná
do města
Skvělý poměr
cena / výkon
Voltride
doporučuje

Výjimečná městská elektrická koloběžka HX X7, která šokuje hned několika parametry. Disponuje odnímatelnou baterií, až třemi brzdami a je odolná vůči stříkající vodě z jakéhokoliv směru. Málo? Svou váhou jen 12,5 kg se řadí mezi ultra-lehké a svou cenou mezi ultra-dostupné koloběžky.

`

HX X7

New product

Product Options
Barva: *
 
 
Velikost pneumatik: *
8,5"
10"
Cena s DPH

11 490 Kčvčetně DPH

  • 10"
  • 8,5"

- +

Garance nejlepší ceny

Našli jste lepší cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnost vybraného modelu

V závislosti od konfigurace produktu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Sklad Bratislava
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zjistit víc
Prodloužená záruka zdarma:
Skvělé mimosezónní ceny a k tomu záruka, jako kdybyste nakoupili za plnou cenu až na jaře! Udělejte si radost již nyní, ušetřete díky nákupu mimo sezónu a získejte prodloužení záruky.
  • Doživotní sleva 50 % na servis
  • Sleva 10 % na náhradní díly
  • Sleva 10 % na náhradní baterii
  • První servis úplně zdarma
  • Sleva na další nákup
  • Bezpečnostní prohlídky zdarma
  • Certifikát originality
Všechny důležité

Informace o produktu

 
Popis

 

hx-x7

Skutečná alternativa k Xiaomi koloběžkám

HX X7 je elektrická koloběžka modelové řady značky KIXIN. Nejenže tato koloběžka patří do kategorie skvělého poměru mezi cenou a výkonem, ale svou váhou pouhých 12,5 kg se řadí do kategorie ultra-lehkých koloběžek. Své uznání a pozornost si zaslouží z několika důvodů. Disponuje odnímatelnou baterií, kterou má vloženou přímo v tyči řízení, díky čemuž je i odolná vůči stříkající vodě z jakéhokoliv směru (úroveň IP54). Potěší vás hned třemi brzdami, elektrickou vpředu, diskovou mechanickou vzadu a ještě i klasickou nožní. Máte na výběr z 8,5-palcových nebo 10-palcových vzduchem plněných kol, které přispívají ke komfortu a příjemnému pocitu z jízdy.

Svou nízkou váhou a skladností je jako stvořená pro praktický každodenní městský styl. Díky svému dojezdu 20 km a maximální rychlosti 25 km/h ji počítáme mezi koloběžky určené spíše na kratší trasy městem. Cenově jsou modely X7 a H8 srovnatelné s koloběžkami od Xiaomi, na rozdíl od těch však nabízejí lepší technické parametry, ale zejména větší, až 10-palcová kola, díky kterým je jízda nesrovnatelně pohodlnější než na konkurenci od Xiaomi. 

 

Využití a praktičnost

Tento model je vhodný na krátké trasy městem do vzdálenosti 7-10 km denně. Dojezd uváděný výrobcem je sice 20 km, ten ale ovlivňuje několik faktorů, jako stav vozovky, stoupání, váha jezdce a v neposlední řadě jeho styl jízdy. Nezanedbatelný je i fakt, že pravidelné vybíjení baterie až na nulu ji poškozuje, čímž se zkracuje její životnost. V případě této koloběžky ale netřeba zoufat. Díky sofistikovanému řešení v podobě uložení baterie přímo v tyči řízení a jednoduchému vybírání je možné kdykoliv dojezd prodloužit. Jak je to možné? Jednoduše. Stačí si pořídit druhou baterii, kterou si nabitou sbalíte do batohu a v případě potřeby ji za pár sekund vyměníte, aniž byste byli povoláním servisní technik. To na Xiaomi koloběžkách vůbec možné není. Koloběžku dokážete snadno a hlavně intuitivní celou složit a do pár vteřin opět rozložit. Díky nízké váze ji bez obtíží můžete nosit po schodech nebo naložit do auta či tramvaje. Skladné rozměry oceníte například po plném složení, kdy můžete s sebou vzít složenou koloběžku i do kanceláře, či restaurace, kde nebude překážet a nemusíte ji tak nechávat zamčenou na ulici. Také ji bez problémů dáte do kufru běžného auta a ještě vám v něm zůstane dostatek místa pro jiná potřebná zavazadla. U tématu "praktičnost" je určitě třeba zmínit, že jako jedna z mála koloběžek je odolná vůči stříkající vodě z jakéhokoliv směru, za to vděčí již zmíněnému šikovnému uložení baterie do tyče řízení. Čili, v případě vlhčí vozovky nebo slabšího deště nemusí koloběžka zůstat doma v koutě a vy bez vašeho oblíbeného dopravního prostředku napospas městu.

 

Dojezd, výkon a bezpečnost

Elektrická koloběžka HX X7 disponuje baterií s 36 V a 5 Ah, což odpovídá 180 Wh uložené energie a na jedno nabití, které trvá jen 3 hodiny, zvládne dojezd 20 km. Netřeba zapomenout, že ten je závislý na okolnostech, do kterých určitě patří stav vozovky, stoupání, váha jezdce a samozřejmě hlavně jeho styl jízdy. Proto bychom se spoléhali raději na o trochu kratší trasy do 7-10 kilometrů. Koloběžka je poháněna motorem přímo v náboji předního kola, který podává výkon 350 W, což na běžnou jízdu i větším městem určitě stačí. Jelikož tento model disponuje až třemi brzdami, o to, zda bezpečně zastavíte, se rozhodně nemusíte bát. Spolehlivé jízdě přispívá elektrická brzda vpředu, disková mechanická brzda vzadu a také klasická nožní. S tímto modelem se nemusíte obávat ani vlhčí vozovky či slabého deště, nakolik koloběžka je odolná vůči stříkající vodě z jakéhokoliv směru. Stále však platí, že jezdit je nutné opatrně. Díky systému osvětlení je cesta před vámi dobře viditelná a zároveň i vy pro ostatní účastníky silničního provozu. Můžete si zvolit z 8,5-palcových nebo 10-palcových vzduchovém plněných pneumatik. V obou případech doporučujeme vyhýbat se větším nerovnostem a předcházet tak defektu. Vzduchem plněná kola by mohla zdánlivě hovořit v neprospěch této koloběžky. Právě naopak je to efektivní a spolehlivé řešení vůči chybějícímu odpružení. Pokud si chcete dopřát pohodlí, určitě zvolte variantu s většími kolečky. Právě 10-palcová kola jsou velkou výhodou oproti modelům Xiaomi, jejichž kola mají pouze 8,5 palce.

 

Pohodlí a design

Koloběžka se vyrábí v klasické černé barvě a elegantní černo-stříbrné kombinaci. Modely tohoto výrobce působí velmi jednoduše, odlehčeně a uhlazeně. Kabeláž je vidět jen na malém kousku, toho si méně pozorný pozorovatel nemusí ani všimnout. Díky tomu by si dokonce mohl myslet, že jde o obyčejnou neelektrickou koloběžku. Zadní blatník nejenže působí funkčně, ale zároveň takový i je. Strach ze zablácených kalhot či lýtek můžete rozhodně hodit za hlavu. Sklápěcí mechanismus je designově sladěný se zbytkem těla a působí velmi čistě a elegantně. Tento model disponuje 8,5-palcovými nebo 10-palcovými vzduchem plněnými koly a jízda na něm je díky nim pohodlná. Platí to zejména v případě 10-palcových, které suplují chybějící odpružení výrazněji a určitě je doporučujeme. Pomáhají odfiltrovat vibrace a nerovnosti, ale větší díry raději obcházejte, abyste se vyhnuli defektu ať předního nebo zadního kola. Zajímavostí je krásná elegantně tenká nášlapná deska, která naznačuje čistý vzhled neelektrických koloběžek, protože baterie je šikovně schovaná v řídící tyči.

 

 

Naše hodnocení

Koloběžku využijete zejména ve městě, ať už větším či menším, kde ji jednoduše a bez námahy přenesete po schodech, nebo i vezmete s sebou do kanceláře či do restaurace. Koloběžka nás vzhledem ke své nízké ceně příjemně překvapila tím, co všechno dokáže nabídnout a považujeme ji za lepší volbu než modely Xiaomi. Jedná se o ideální volbu pro ty, kteří s elektrickými koloběžkami teprve začínají a nechtějí do svého "pokusu" hodně investovat. Mezi hlavní výhody koloběžky jednoznačně patří odolnost vůči stříkající vodě, tři různé brzdy, odnímatelná baterie a 10-palcová kola. Takovou zajímavou a funkční kombinací se nemůže pochlubit žádná jiná značka elektrických koloběžek. Má také praktický stojánek, díky kterému umí samostatně stát. Maximální dojezd 20 km je na jízdu po městě zcela dostačující, ale v případě nouze se dá nedostatečný počet kilometrů vyřešit elegantně s náhradní baterií. Absenci pružení vnímáme jako malou nevýhodu, ale 10-palcová vzduchem plněná kola funkci tlumičů ve městě dobře zastoupí a tak je jízda na lepším povrchu k nerozeznání od modelů s 8-palcovými koly a pružením. Co víc dodat, je to jednoznačně nejlepší alternativa do města oproti Xiaomi, zejména pokud nechcete investovat do koupě více peněz.

 

Porovnání modelů HX s Xiaomi

Koloběžka Kola Výkon Rychlost Dojezd Váha Voděodolnost Vyměnitelná baterie Energie baterie
HX X7 10 palců 350 W 25 km/h 20 km 12,5 kg IP54 ano 180 Wh
HX X8 10 palců 350 W 25 km/h 40 km 17 kg IP54 ano 360 Wh
Xiaomi Scooter Essential 8,5 palců 250 W 20 km/h 20 km 12,5 kg IP54 ne 180 Wh
Xiaomi Scooter 1S 8,5 palců 250 W 25 km/h 30 km 12,5 kg IP54 ne 275 Wh

 

Servis

Jsme oficiálním dovozcem a prodejcem značky KIXIN pro celou střední Evropu. Poskytujeme přímo záruční i pozáruční servis, který je zajištěn na našich pobočkách v Praze, Brně a Bratislavě. Náhradní díly držíme skladem a jsme certifikovaným poskytovatelem záručních oprav. Proto se při koupi této koloběžky nemusíte vůbec obávat servisu či dostupnosti náhradních dílů a díky přímému zastoupení výrobce si poradíme i se složitějšími případy a diagnostikou.

 

O značce

Za značkou KIXIN stojí stabilní čínská společnost, která byla založena v roce 2006 a momentálně má pod sebou více než 1000 zaměstnanců na výrobní ploše 20 000 metrů čtverečních. Její vizí je být globálním lídrem v inteligentním dopravním průmyslu. Zaměřuje se na zlepšení života a prostřednictvím velmi kreativních řešení přibližuje své produkty k lidem a každodennímu používání díky dostupné cenové politice. Exportuje do celého světa, včetně celé Evropské unie a USA a my jsme rádi, že i k nám. Tento výrobce má vlastní oddělení pro výzkum a vývoj, což mu umožňuje nejen vyrábět, ale své produkty i neustále inovovat. Má certifikaci ISO9001 a BSCI, a produkty jsou certifikovány CE, RoHS a FCC.

4/10
Komfort
5/10
Snadnost údržby
25 km/h
Rychlost
12,5 kg
Váha
350 W
Výkon
20 km
Dojezd
Brzda vpředu
Motor vpředu
Brzda vzadu
Vhodná do města
Přední osvětlení
Zadní osvětlení
Velmi lehká
Vzduchové kola
Skvělý poměr cena / výkon
Více barevných variant
Max Blinker doporučuje
 
Data sheet
Parametry se mohou lišit v závislosti na konfiguraci produktu. Pro přesnější parametry vyberte konfiguraci.
Výkonnostní parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem Voltride nezávislé měření Hodnocení
Hmotnost s baterií 12,5 kg Zatím netestované
Doba nabíjení 3 h Zatím netestované
Max. konstrukční rychlost 25 km/h Zatím netestované
Výkon 350 W Zatím netestované
Dojezd 20 km Zatím netestované
Měření Voltride

Nezávislé výsledky měření

Skutečné výsledky naměřené našimi testovacími jízdami.

Víc o testování
Výsledky závisí na konfiguraci, prosím vyberte si:
Tato varianta ještě nebyla otestována, zobrazujeme výsledky pro:
26,56
km/h
Max. rychlost
454,6
wattů
Max. výkon
18,14
km
Max. dojezd
11,02
km
Městský dojezd
::badge-value:max_range::
km
Min. dojezd
17,22
sekund
Čas na
100 m
38,35
sekund
Čas na
250 m
144,01
sekund
Čas na
1 km
5,40
sekund
Čas do
20 km/h
::badge-value:time_to_30kmh::
sekund
Čas do
30 km/h
1,49
sekund
Čas z
20 km/h
::badge-value:time_from_30kmh::
sekund
Čas z
30 km/h
19,8
metrů
Dráha do
20 km/h
::badge-value:distance_at_30kmh::
metrů
Dráha do
30 km/h
3,7
metrů
Dráha z
20 km/h
::badge-value:distance_from_30kmh::
metrů
Dráha z
30 km/h
Zrychlení
Brzdění
Výkon
Porovnat různé modely

Vyberte si do porovnání i jiné modely.
Data se zobrazí v grafech, tabulkách a při všech hodnotách.

Porovnat různé modely

Vyberte si jiné modely z možností níže:

Základní konfigurace:

Zvolit
Časy zrychlení
10 15 20 25 26,56
0
0 10
1,46
0 10
HX X7 1,46
0 15
3,06
0 15
HX X7 3,06
0 20
5,40
0 20
HX X7 5,40
0 25
10,90
0 25
HX X7 10,90
0 26,56
15,62
0 26,56
HX X7 15,62
10
10 15
1,60
10 15
HX X7 1,60
10 20
3,94
10 20
HX X7 3,94
10 25
9,44
10 25
HX X7 9,44
10 26,56
14,16
10 26,56
HX X7 14,16
15
15 20
2,34
15 20
HX X7 2,34
15 25
7,84
15 25
HX X7 7,84
15 26,56
12,56
15 26,56
HX X7 12,56
20
20 25
5,50
20 25
HX X7 5,50
20 26,56
10,22
20 26,56
HX X7 10,22
25
25 26,56
4,72
25 26,56
HX X7 4,72
Dráha zrychlení
10 15 20 25 26,56
0
0 10
2,52
0 10
HX X7 2,52
0 15
8,23
0 15
HX X7 8,23
0 20
19,81
0 20
HX X7 19,81
0 25
55,17
0 25
HX X7 55,17
0 26,56
88,84
0 26,56
HX X7 88,84
10
10 15
5,71
10 15
HX X7 5,71
10 20
17,28
10 20
HX X7 17,28
10 25
52,65
10 25
HX X7 52,65
10 26,56
86,31
10 26,56
HX X7 86,31
15
15 20
11,57
15 20
HX X7 11,57
15 25
46,94
15 25
HX X7 46,94
15 26,56
80,60
15 26,56
HX X7 80,60
20
20 25
35,37
20 25
HX X7 35,37
20 26,56
69,03
20 26,56
HX X7 69,03
25
25 26,56
33,66
25 26,56
HX X7 33,66
Brzdné časy
25 20 15 10 0
26,56
26,56 25
0,09
26,56 25
HX X7 0,09
26,56 20
0,40
26,56 20
HX X7 0,40
26,56 15
0,77
26,56 15
HX X7 0,77
26,56 10
1,12
26,56 10
HX X7 1,12
26,56 0
1,89
26,56 0
HX X7 1,89
25
25 20
0,31
25 20
HX X7 0,31
25 15
0,67
25 15
HX X7 0,67
25 10
1,03
25 10
HX X7 1,03
25 0
1,80
25 0
HX X7 1,80
20
20 15
0,37
20 15
HX X7 0,37
20 10
0,73
20 10
HX X7 0,73
20 0
1,49
20 0
HX X7 1,49
15
15 10
0,36
15 10
HX X7 0,36
15 0
1,12
15 0
HX X7 1,12
10
10 0
0,77
10 0
HX X7 0,77
Brzdné dráhy
25 20 15 10 0
26,56
26,56 25
0,64
26,56 25
HX X7 0,64
26,56 20
2,45
26,56 20
HX X7 2,45
26,56 15
4,16
26,56 15
HX X7 4,16
26,56 10
5,31
26,56 10
HX X7 5,31
26,56 0
6,16
26,56 0
HX X7 6,16
25
25 20
1,82
25 20
HX X7 1,82
25 15
3,52
25 15
HX X7 3,52
25 10
4,68
25 10
HX X7 4,68
25 0
5,52
25 0
HX X7 5,52
20
20 15
1,71
20 15
HX X7 1,71
20 10
2,86
20 10
HX X7 2,86
20 0
3,71
20 0
HX X7 3,71
15
15 10
1,15
15 10
HX X7 1,15
15 0
2,00
15 0
HX X7 2,00
10
10 0
0,85
10 0
HX X7 0,85

Skutečné výsledky naměřené našimi testovacími jízdami. Používáme takový vědecký přístup jak je to jen možné a profesionální měřící přístroje.

Víc o testování
Ukázat více Ukázat méně
 
Data sheet
Parametry se mohou lišit v závislosti na konfiguraci produktu. Pro přesnější parametry vyberte konfiguraci.
Další parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem
      Délka 107,3 cm  
      Výška 117,6 cm  
      Šířka 40,1 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kole  
      Napětí baterie 36 V  
      Kapacita baterie 5 Ah  
      Energie v baterii 180 Wh  
      Rekuperace ne  
      Pohon přední náhon  
      Přední brzda elektrická  
      Zadní brzda disc mechanical + foot  
      Typ kola vpředu vzduchové s duší  
      Velikost kola vpředu 8.5" podle konfigurace: 8.5", 10"  
      Typ kola vzadu vzduchové s duší  
      Velikost kola vzadu 8.5" podle konfigurace: 8.5", 10"  
      Odpružení bez odpružení  
      Osvětlení přední, zadní a brzdové  
      Brzdové světlo ano  
      Barvy čierna, strieborná  
      Max. zátěž 100 kg  
Spokojení zákazníci

Recenze

Děláme dobré věci. Díky vám.

Nakupte u nás a vyberte si, zda pomůžete životnímu prostředí vysazením stromů, zrecyklováním baterií nebo výstavbou cyklocest. My přispějeme za vás.
Do košíku jste vložili
Počet
Dohromady
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Dohromady (s DPH)
Pokračovat v nákupu