INOKIM OX ECO

Vhodná
do města
Velmi
pohodlná
Voltride
doporučuje

INOKIM OX ECO

New product

OX ECO je nejmenší bratr modelů OX a OXO, ale stále patří na špici mezi prémiovými koloběžkami v této cenové kategorii. Ohromí nejen unikátním designem, ale i velmi pohodlným nastavitelným podvozkem. Pokud i najdete koloběžku s podobnými parametry a pohodlím, OX ECO stále zvítězí bezpečností. Jde o jeden z našich oblíbených modelů.

Garance nejlepší ceny

Našli jste lepší cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnost modelu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Sklad Bratislava
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zjistit víc
Prodloužená záruka zdarma:
Skvělé mimosezónní ceny a k tomu záruka, jako kdybyste nakoupili za plnou cenu až na jaře! Udělejte si radost již nyní, ušetřete díky nákupu mimo sezónu a získejte prodloužení záruky.
  • Doživotní sleva 50 % na servis
  • Sleva 10 % na náhradní díly
  • Sleva 10 % na náhradní baterii
  • První servis úplně zdarma
  • Sleva na další nákup
  • Bezpečnostní prohlídky zdarma
  • Certifikát originality
Všechny důležité

Informace o produktu

 
Popis

Nejlevnější verze vlajkové lodi značky INOKIM stále ztělesňuje všechny hodnoty tohoto výrobce. Koloběžka je na špici v této cenové kategorii nejen svými parametry, ale i bezpečností, designem, pohodlností a spolehlivostí. Navíc jde o doslova legendární model, který pozná každý fanoušek osobní elektromobility. Celá modelová řada OX sdílí identické tělo a design koloběžky a jednotlivé modely se liší hlavně výkonem a kapacitou baterie. Porovnávací tabulka jednotlivých modelů z rodiny OX je na konci tohoto textu.

Z celé koloběžky jsou cítit zkušenosti, protože INOKIM je jeden z nejstarších výrobců elektrických koloběžek na světě. První elektrickou koloběžku sestrojili a prodali už před jedenácti lety, což se nedá říct o drtivé většině "nováčků" na trhu. Proto je OX ECO výjimečně kvalitně zpracovaná do posledního detailu. Mimochodem za svůj design získala i prestižní cenu, Red dot design award, kterou se nemůže pochlubit jen tak někdo.

Bezpečnost

Bezpečnost je v případě značky INOKIM na prvním místě. Proto je OX ECO sestrojená z výjimečně pevné slitiny hliníku, používané v leteckém průmyslu. Celá konstrukce je důmyslně vyvážená, aby byla stabilní i ve vysokých rychlostech. Koloběžku vždy bezpečně zastaví dvě brzdy, přední brzda je kvalitní bezúdržbová bubnová, zadní je kotoučová. Patentovaný systém podvozku OSAP přispívá nejen k pohodlí, ale i k bezpečnosti, jelikož udržuje stabilitu i při vysokých rychlostech a při jízdě po horším povrchu. Pro méně zkušené jezdce je zde možnost omezení maximální rychlosti. K bezpečnosti přispívají i přední a zadní LED světla, přičemž to zadní plní i funkci brzdového světla. Pevnost celé koloběžky poskytuje nosnost až 120 kg. Koloběžka má taky funkci kick-start, zamezující nechtěnému startu.

 

Výkon

OX ECO stále patří mezi poměrně výkonné modely. Rychlosti 35 km/h dosáhne díky špičkovému výkonu 1050 W. Oproti svým větším bratrům INOKIM OX a OXO, má výrazně nižší výkon, ale je stále dostatečný na běžné každodenní použití ve městě. Výhodou oproti modelu OXO je nižší váha o víc jak 8 kg. Má příjemný rozběh bez zbytečného trhání a plnou akceleraci dodá kultivovaným způsobem. Je vhodná i do lehkého terénu a menších stoupání, avšak pokud má být takováto jízda její hlavní náplní, zvažte modely OX nebo OXO. Na druhou stranu, pokud plánujete hlavně středně dlouhé přesuny po městě okolo 20-30 km denně, model OX ECO se odvděčí nižší váhou, fantastickým pohodlím a nádherným designem. Konec konců, 35 km/h stále postačuje na běžnou jízdu a ne každý potřebuje adrenalin.

Design

Mezinárodní ocenění Red dot design award mluví za vše. Ne jen amatéři, ale i odborná porota hodnotí desing této koloběžky jako jeden z nejlepších na světě. Je jednoduše nádherná a zároveň jiná, jako všechny ostatní koloběžky této výkonnostní kategorie, které jsou podobné jako vejce vejci. Asymetrické kyvné uchycení kol je určitě jedním z hlavních designových prvků, díky kterému se vám koloběžka rychle neokouká, protože z každé strany vypadá jinak. Z jedné strany uvidíte krásnou kyvku držící kolo a z druhé strany kola vypadají jako kdyby je na koloběžce nic nedrželo. Tyč řízení je krásně aerodynamicky tvarovaná a působí robustním dojmem. Model OX ECO se vyrábí jen v exkluzivně působící černo-oranžové kombinaci, připomínající trošku mezi motorkami známu značku KTM. OX ECO má na rozdíl od modelu OXO černé rukojeti místo oranžových a jsou pěnové a ne gumové, ale i tyto stále dobře vypadají a jsou i pohodlné na dotek. OX ECO má poměrně dobře maskované i brzdové hadičky a další kabely, které neruší celkový dojem z tohoto unikátního designového stroje. Černo–oranžová kombinace se k tomuto designu dokonale hodí, působí agresivně a luxusně zároveň. ECO vypadá jako koloběžka dvojnásobné ceny.

Pohodlí

O pohodlí při jízdě se stará patentovaný systém podvozku OSAP, přičemž kola jsou asymetricky uchycené na kyvkách. Unikátní je, že OX ECO má podvozek s nastavitelnou výškou, a tak si můžete lehce změnit výšku podle toho, zda budete jezdit v terénu nebo ve městě. Koloběžka zvládne i horší terén, jezdili jsme s ní i po louce, rozbitých, či polních cestách a ani po delší jízdě jsme necítili únavu z přílišných vibrací. K pohodlí přispívají i desetipalcová kola s pneumatikami a dušemi od CST, které pomáhají tlumit nerovnosti. Díky rozměru deset palců a značkovému výrobci pneumatik není OX ECO příliš náchylná na defekty. K pohodlí přispěje i podsvícený průhledný LCD displej. OX ECO má též délkově nastavitelný boční stojan, který si můžete přizpůsobit zvolené výšce podvozku. Skládání koloběžky je jednoduchý a pohodlný proces, navíc ve složené poloze zůstanou řídítka zachycené o vyvýšenou část nášlapné plochy a OX ECO je tak možné dobře uchopit za tyč řízení a přenést bez toho, aniž by se vám v rukou kroutila. Za pohodlné považujeme i celkovou bezúdržbovost tohoto modelu, stačí se na koloběžku postavit a jezdit. Nabíjecí konektor je dobře dostupný a nemusíte ho pracně hledat. Model OX ECO je svojí váhou, cca 25 kg, o něco pohodlnější na přenášení oproti modelu OX a hlavně oproti extrémnímu modelu OXO.

Využití a praktičnost

Díky její konstrukci a výkonu jde o jednu z nejuniverzálnějších koloběžek na světě. Nepohrdne ani lehkým terénem či menším kopcem. Ve městě určitě oceníte její výkon a nemusíte se bát, pokud potřebujete absolvovat středně dlouhou trasu nebo ji nemáte čas přes den nabíjet. V našich podmínkách vás doslova očaruje velmi pohodlný podvozek, který využijete stejně dobře na polní cestě i na našich rozbitých cestách. Navzdory její univerzálnosti nejde určitě o to nejpraktičtější řešení do města, to rozhodně nechceme tvrdit. Musíte počítat s váhou okolo 25 kg, takže případné schody vás určitě nepotěší. Také si ji už při jejích rozměrech jednoduše nesložíte a neseberete do restaurace, ale většinou ji budete muset zamknout venku jako kolo. Její váha je stále uzvednutelná jedním člověkem bez přílišné námahy a její přenos na menší vzdálenost není problém. Vejde se do kufru běžného auta, ale mnoho místa vám tam už moc nezůstane, proto pokud si ji chcete vzít s sebou na delší výlet autem (například k moři), lépe poslouží zadní nosič na kola na tažném zařízení. Když odhlédneme od vyšší váhy, jde o fantastické řešení do města, ale i mimo něj, přičemž v této třídě jde stále o jednu z nejlehčích koloběžek na trhu.

Naše hodnocení

Celou modelovou řadu OX jednoduše milujeme. Jde o jednu z nejuniverzálnějších koloběžek na trhu - o enduro mezi koloběžkami. Je z ní cítit, že značka dbá nejen na papírové parametry a design, ale i na bezpečnost a spolehlivost. Jestli pojedete off-road po polní cestě, třicítkou po silnici či krokem někde v centru města, vždy vám vyčaruje úsměv na tváři a vždy budete cítit, že je jako stvořená na danou situaci. Bude vypadat skvěle v kavárně, ale i na cestě do práce, zaparkovaná v kanceláři či přes víkend zaprášená někde za městem na louce. Každý pohled na ni vás potěší a neomrzí vás ani po letech každodenního používání. Pokud jde o to, který z modelů OX zvolit, je to na vás podle požadovaného výkonu a dojezdu. Pokud chcete jízdu bez kompromisů, zvolte OXO, jestliže dobrý dojezd a výkon a trošku nižší hmotnost tak OX, a pokud vám nevadí nižší výkon a dojezd a chcete ušetřit, OX ECO je určitě též dobrá volba. S rozhodnutím vám pomůže i tabulka na konci tohoto textu.

Samozřejmě, existují i extrémnější stroje, konec konců máme je v nabídce a sami je občas jezdíme. Žádný z nich vám však nedá takovou univerzálnost a tak příjemný pocit jako tato vlajková loď od INOKIM. OX je jednoduše neodolatelná spokojenost na dvou kolech v každé situaci. Několikrát jsme osobně INOKIM navštívili v jejich centrále v Tel-Avivu a během obědu s designérem a "otcem" celé značky Nimrodem Sapirem Riccardem zazněla jedna myšlenka, která vystihuje nejen tuto koloběžku, ale i celou značku INOKIM: "Ano, víme o tom, že existují výkonnější či levnější koloběžky. Samozřejmě, že bychom dokázali vyrobit ještě rychlejší, ještě šílenější a možná i levnější koloběžku, ale toto není soutěž, které se chceme zúčastnit, protože to prostě není to, co svět nyní potřebuje. INOKIM je rodina, je to životní styl, INOKIM přináší radost a příjemné vzrušení, přináší kvalitu, ale hlavně INOKIM vás doveze každý večer bezpečně domů k vaší rodině. A to je pro nás důležitější, než vyhrát žebříček nejšílenějších koloběžek světa.".

 

 

Servis

Jsme výhradním a jediným dovozcem a prodejcem značky INOKIM pro celou střední Evropu. Poskytujeme přímo záruční i pozáruční servis, který je zabezpečený na našich pobočkách v Praze, Brně a Bratislavě. Všechny náhradní díly držíme skladem a jsme jediným certifikovaným poskytovatelem záručních oprav. Proto se při koupi této koloběžky nemusíte vůbec obávat servisu či dostupnosti náhradních dílů a díky přímé reprezentaci výrobce si poradíme i se složitějšími případy a diagnostikou.

O značce

INOKIM je jedním z mála výrobců, kteří drží všechno pod jednou střechou. Od designu, vývoje hardwaru a softwaru, až po výrobu, prodej a servis. Každý jeden díl, každá jedna součástka je na míru vyvíjena a testována INOKIMem, což je opravdu neobvyklý unikát, díky kterému patří INOKIM mezi absolutní špičku. Vývoj, výzkum a design sídlí v rodišti této značky – v Izraelském Tel-Avivu. Výroba probíhá v Číně ve městě Ningbo ve vlastní továrně a pod přísným kvalitativním dohledem.

INOKIM začal jako garážový projekt Nimroda Sapira Riccarda v roce 2009 a dnes patří mezi skutečné globální značky se zastoupením v téměř každé zemi světa. Nimrod je stále ve firmě aktivní a dodnes má na starosti právě design produktů a je proto i designérem modelu OX ECO.

Voltride je hrdým partnerem této značky protože sdílíme společné nadšení a vášeň pro osobní elektromobilitu a od roku 2019 jsme jediným a výhradním zastoupením INOKIM pro celou střední Evropu. Vzhledem ke globálnosti značky nebudete mít problém se servisem nebo náhradními díly kdekoli na světě, protože partneři INOKIM drží globální záruku kvality kdekoli se nacházíte a bez ohledu na to, v které zemi jste si svůj INOKIM koupili.

Porovnání modelové řady OX

Parametr OX ECO OX H OX S OXO
Výkon 1050 W 1300 W 1300 W 2600 W
Maximální rychlost 35 km/h 45 km/h 45 km/h 65 km/h
Dojezd 40 km 50 km 90 km 100 km (ECO režim)
Váha 25 kg 26 kg 28 kg 33,5 kg
Výrobce batérie Čína - bez značky Čína - bez značky Články LG Články LG
Energie baterie 624 Wh 780 Wh 1260 Wh 1536 Wh
Kapacita baterie 13 Ah 13 Ah 21 Ah 25,6 Ah
Napětí baterie 48 V 60 V 60 V 60 V
Počet motorů 1 - zadní 1 - zadní 1 - zadní 2 - přední i zadní
Přední brzda bubnová bubnová bubnová kotoučová hydraulická
Zadní brzda kotoučová kotoučová kotoučová kotoučová hydraulická
Rukojeti pěnové gumové gumové gumové oranžové
Doba dobíjení 7 h 7 h 8 h 14 h
10/10
Komfort
6/10
Snadnost údržby
35 km/h
Rychlost
25 kg
Váha
1050 W
Výkon
40 km
Dojezd
Odpružený podvozek vzadu
Brzda vpředu
Odpružený podvozek vpředu
Motor vzadu
Brzda vzadu
Vhodná do města
Vysoký výkon
Tempomat
Přední osvětlení
Zadní osvětlení
Vzduchové kola
Skvělý poměr cena / výkon
Volnoběžka
Dobře složitelné
Vysoká spolehlivost
 
Data sheet
Výkonnostní parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem Voltride nezávislé měření Hodnocení
Hmotnost s baterií 25 kg 25,9 kg
Doba nabíjení 8 h Zatím netestované Někteří výrobci již umožňují nabíjet najednou dvěma nabíječkami a snížit tak dobu nabíjení na polovinu.
Max. rychlost před odblokováním 25 km/h Zatím netestované
Max. konstrukční rychlost 35 k/h 34,34 km/h
Výkon 1050 W 808,4 W
Dojezd 40 km 48,42 km Dojezd postačující většině uživatelů. Doporučujeme však verzi OX S nejen kvůli kapacitě, ale i značkovým článkům LG
Dojezd v městském cyklu - 35,56 km
Vzdálenost na zrychlení 0 - 20 km/h - 13 m
Vzdálenost na zrychlení 0 - 30 km/h - 43,4 m
Čas na zrychlení z 0 na 20 km/h - 3,93 s
Čas na zrychlení z 0 na 30 km/h - 8,15 s
Brzdná dráha z 20 km/h - 2 m
Brzdná dráha z 30 km/h - 4,3 m
Sprint na 100m - 14,32 s
Sprint na 250m - 30,4 s
Sprint na 1000m - 110,76 s
zobrazit víc
zobrazit méně
 
Data sheet
Další parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem
      Min. rychlost omezovače 6 km/h  
      Max. rychlost omezovače 25 km/h  
      Délka 122 cm  
      Výška 130 cm  
      Šířka 59 cm  
      Délka složená 122 cm  
      Výška složená 54 cm  
      Šířka složená 59 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kole  
      Typ baterie Li-Ion  
      Výrobce baterie Čína - bez značky  
      Napětí baterie 48 V  
      Kapacita baterie 13 Ah  
      Energie v baterii 624 Wh  
      Rekuperace ne  
      Systém ovládání palcová páčka  
      Tempomat ano  
      Omezovač rychlosti ano  
      Start odrazem ano  
      Pohon zadní náhon  
      Přední brzda bubnová  
      Zadní brzda disková mechanická  
      Typ kola vpředu vzduchové s duší  
      Velikost kola vpředu 10"  
      Typ kola vzadu vzduchové s duší  
      Velikost kola vzadu 10"  
      Odpružení vpředu a vzadu  
      Doporučený tlak v pneumatikách 40 - 50 Psi (2,7 - 3,5 Bar)  
      Přední zavěšení kyvné rameno + nastavitelný zkrutný gumový blok  
      Zadní zavěšení kyvné rameno + nastavitelný zkrutný gumový blok  
      Osvětlení přední, zadní a brzdové  
      Brzdové světlo ano  
      Barvy černo-oranžová  
      Max. zátěž 120 kg  
Spokojení zákazníci

Recenze

INKM.OXE

Děláme dobré věci. Díky vám.

Nakupte u nás a vyberte si, zda pomůžete životnímu prostředí vysazením stromů, zrecyklováním baterií nebo výstavbou cyklocest. My přispějeme za vás.
Do košíku jste vložili
Počet
Dohromady
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Dohromady (s DPH)
Pokračovat v nákupu