FOBOS Model X

FOBOS Model X

New product

Svým extrémním výkonem zvýšeným z původních 8 400W na 10 080W a rychlostí až 100 km/h ohromí každého jezdce a svou výbavou potěší i ty nejnáročnější zákazníky. Obrovská baterie 72 V a 40 Ah slibuje za ideálních podmínek dojezd až 160 km a s integrovaným 4G modulem s GPS a Bluetooth můžete ve své aplikaci FOBOS sledovat své jízdní statistiky či nastavovat funkce koloběžky.

Původní cena Akční cena

104 990 Kčvčetně DPH

85 990 Kčvčetně DPH

- 18%

- +

Garance nejlepší ceny

Našli jste lepší cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnost modelu

Eshop
Na objednávku
Bratislava
Na objednávku
Sklad Bratislava
Na objednávku
Voltride Central
Na objednávku
Voltride Servis
Na objednávku
Zjistit víc
Prodloužená záruka zdarma:
Skvělé mimosezónní ceny a k tomu záruka, jako kdybyste nakoupili za plnou cenu až na jaře! Udělejte si radost již nyní, ušetřete díky nákupu mimo sezónu a získejte prodloužení záruky.
  • Doživotní sleva 50 % na servis
  • Sleva 10 % na náhradní díly
  • Sleva 10 % na náhradní baterii
  • První servis úplně zdarma
  • Sleva na další nákup
  • Bezpečnostní prohlídky zdarma
  • Certifikát originality
Všechny důležité

Informace o produktu

 
Popis

 

Na kvalitě záleží. Slogan společnosti FOBOS uvedený v praxi. Dlouho očekávaná koloběžka FOBOS Model X je konečně tady! Absolutní vrchol designu a kvality přichází do prodeje. FOBOS dlouhodobě naslouchal svým zákazníkům a vytvořil koloběžku, kterou si každý zamiluje. FOBOS Model X ztělesňuje přesně to, o čem jsme celá ta léta snili. Extrémní výkon 10 080 W zabalený v líbivém a účelném designu a s výbavou, kterou jinde nenajdete. Dosahuje rychlosti až 100 km/h, proto je vybavena kvalitním hydraulickým tlumičem řízení, který zabraňuje rozkmitání předního kola a zvyšuje tak bezpečnost jezdce. Skvělý výkon vyžaduje také velký dojezd a Model X v této oblasti znovu exceluje. S obrovskou baterií 72 V a 40 Ah nabídne za ideálních podmínek dojezd až neskutečných 160 km a pokud vám to nebude stačit, 5A rychlonabíječka v základní výbavě vám zajistí rychlé doplnění energie do vaší baterie. Při výrobě koloběžky FOBOS Model X byly použity jen ty nejkvalitnější materiály, a to vám dá jistotu, že vám bude sloužit po velmi dlouhou dobu. FOBOS je značka, o které určitě uslyšíte stále častěji.

 

 

Konstrukce, design a výbava

 

Design této koloběžky je jedinečný a velmi promyšlený. FOBOS Model X je precizně zpracovaná koloběžka s citem pro každý detail. Rám i řídítka jsou vyrobeny ze speciálně kovaného leteckého hliníku té nejvyšší kvality, aby byla zajištěna maximální odolnost a bezpečnost jezdce. FOBOS Model X jako první na světě přichází s předinstalovaným 4G IoT modulem (Internet věcí), doplněném o GPS, Bluetooth a aplikací pro mobilní telefony. V aplikaci si tak můžete nastavovat funkce koloběžky, sledovat stav baterie, prohlížet jízdní statistiky a v případě odcizení ji podle aktuální GPS pozice znovu nalézt. FOBOS šel tak trochu proti proudu oproti většině ostatních výrobců a vybavil koloběžku palcovou spouští, po které spousta jezdců dlouhodobě volá. Kromě pevného hliníkového rámu jsou některé kritické části koloběžky vyrobeny z legované oceli, aby byla zajištěna maximální pevnost. Precizně zpracován je i skládací mechanismus, aby bylo zamezeno vůlím či nepříjemným skřípavým zvukům. Všechny díly konstrukce k sobě přesně pasují, aby nedocházelo k jejich vibracím. Masívní nastavitelný stojánek si můžete přizpůsobit podle vašich preferencí, pokud máte raději větší či menší náklon koloběžky při jejím zaparkování. Zdvojená 120 ampérová řídící jednotka je dimenzována tak, aby se nepřehřívala ani při maximálním zatížení. Za zmínku také stojí přehledný barevný informační displej vlastní výroby FOBOS, zobrazující všechny důležité údaje jako je rychlost, aktuální rychlostní stupeň, denní ujeté kilometry (TRIP), celkové ujeté kilometry (ODO) a aktuální úroveň nabití baterie. Díky vysokému jasu je displej čitelný i v nepříznivých povětrnostních podmínkách a je voděodolný..

 

 

Bezpečnost a kvalita jízdy

FOBOS vyrobil Model X s cílem poskytnout zákazníkovi prvotřídní bezpečnost a jedinečnou kvalitu bez kompromisů. Prvním důležitým prvkem bezpečnosti je předinstalovaný hydraulický tlumič řízení vlastní výroby FOBOS, který eliminuje rozkmitání předního kola při vyšších rychlostech. Jeho tuhost lze přizpůsobit otočným knoflíkem umístěným ve spodní části tlumiče. FOBOS také dbá na to, aby údržba koloběžky byla pro jezdce co nejjednodušší. Proto zvolil v přední i zadní části koloběžky odpružení ve formě vyměnitelných kazet s elastomerem, které vyniká svou vysokou odolností, spolehlivostí a minimálními nároky na údržbu. Pokud se jezdci zdá odpružení příliš tuhé nebo naopak příliš měkké, lze jeho tuhost upravit a vybrat si jinou kazetu s odlišnou tuhostí elastomeru. FOBOS Model X je dodáván se dvěma plně hydraulickými brzdami Nutt se 160 mm kotouči, které vám při brzdění poskytnou vysokou a lehce dávkovatelnou brzdnou sílu. Společně s elektronickou rekuperační brzdou si můžete být jisti, že vždy bezpečně zabrzdíte z jakékoliv rychlosti. Ta vám také částečně vrátí energii zpět do vaší baterie. Dalším důležitým prvkem bezpečnosti je elektronické ABS zabraňující zablokování kola při prudkého brzdění. Řádná bezpečnost jezdce nemůže být zajištěna bez odpovídajícího osvětlení, na kterém si dal FOBOS obzvlášť záležet. Vybavil koloběžku silným předním LED světlem umístěným na sloupku řízení a dále zadním červeným světlem, které při stlačení brzdové páčky výrazně zvýší svou světelnou intenzitu. Pro vaši viditelnost je FOBOS Model X také vybaven LED diodami v přední a zadní části nášlapné plochy a směrovkami. Na bocích nášlapné plochy a sloupku řízení je pak integrováno barevné podsvětlení loga FOBOS, u kterého si můžete za pomoci dálkového ovladače volit barvy podle vašich preferencí. S takovou výbavou se tedy nemusíte obávat ani noční jízdy a přemýšlet nad nákupem dodatečného osvětlení. Méně zkušení jezdci můžou extrémně vysoký výkon FOBOSU snížit vypnutím předního motoru či volbou nižšího rychlostního stupně přímo na displeji nebo v aplikaci svého mobilního telefonu. FOBOS myslel i na účelný design obou blatníků, které zajistí, že se nemusíte obávat ani nepříznivého počasí. Zadní blatník je navíc vyztužen boční vzpěrou, aby bylo zamezeno jeho vibracím. Jako bonus je snadno udržovatelná nášlapná plocha zabraňující podkluzu jezdce v extrémní situaci. Pokud potřebujete koloběžku zdvihnout a naložit do auta nebo někam přenést, Model X je pro tento účel vybaven pohodlným madlem, které je umístěno nad zadním blatníkem.

 

 

Výkon a dojezd

Výkon a dojezd je z říše snů a nadšenci adrenalinu se mají určitě na co těšit! Dva motory s celkovým výkonem až 10 080 W je opravdu extrémní výkon, který málokdo umí využít. Vyjedete každý svah a pokud budete potřebovat, můžete do něj i kdykoliv zrychlit. FOBOS Model X je vybaven obrovskou 72V 40Ah baterií, se kterou dojedete opravdu velmi daleko. Za ideálních podmínek Model X slibuje dojezd až 160 km a to je už pořádná porce. Takový dojezd vám poskytne svobodu jízdy, aniž byste museli přemýšlet o nutnosti dobíjení. Pokud vám to však nestačí, 5A rychlonabíječka v základní výbavě vám umožní rychlé dobití vaší baterie za velmi krátkou dobu. Pokud je vám to stále málo, můžete připojit rychlonabíječky dvě nebo si volitelně dokoupit rychlonabíječku s dvojnásobným výkonem 10A. O správný management jednotlivých segmentů bateriového bloku se postará BMS (Battery Management System - Správce baterie), udržující konstantní proud 60 mAh. Dva nabíjecí porty jsou vybaveny ochrannými krytkami zabraňujícími průniku nečistot dovnitř, takže se nemusíte obávat jejich poškození. Bateriový blok netrpí nežádoucím paměťovým efektem, proto vám při správném nabíjení a údržbě vydrží po mnoho let! Zdvojená 120A řídící jednotka vlastní výroby FOBOS umožní za ideálních podmínek rozjet Model X až na 100 km/h a to už je opravdu fofr.

 

 

Využití a praktičnost

Díky vysokému výkonu, pevné konstrukci a preciznímu zpracování je koloběžka určena pro velmi náročné jezdce, kteří nechtějí dělat kompromisy. Vzhledem k pohonu obou kol nepohrdne FOBOS Model X terénem ani velmi prudkým kopcem. S 11 palcovými a 90 mm širokými bezdušovými pneumatikami vám Model X poskytne vynikající pohodlí, bezpečnost a trakci jak na silnici, tak na nezpevněném povrchu. Bezdušové pneumatiky výrazně snižují riziko defektu. Díky nastavitelnému a vyměnitelnému elastomerovému pružení bude vaše jízda velmi pohodlná jak na kočičích hlavách, tak i na polní cestě. Protože u koloběžky FOBOS Model X je vše extrémní, extrémní je proto i její hmotnost 49 kg. Není tudíž určena k častému přenášení, což je u této kategorie koloběžek obvyklé. Díky skládacímu sloupku řízení a řídítkům ji lze naložit do kufru auta, ale asi se u toho hodně zapotíte. Pokud se však na této koloběžce svezete, už ji nebudete chtít nikdy pustit z ruky a budete se držet hesla: "Jednou FOBOS, navždy FOBOS".

 

 

Naše hodnocení

 

FOBOS Model X je přesně to, na co jsme čekali po celá ta dlouhá léta. Sofistikovaná a precizně zpracovaná koloběžka, která ohromí svým výkonem a parametry. Myšlenkou FOBOSU je vytvořit dokonalou koloběžku, která by svým majitelům dělala pouze radost a vyžadovala minimální údržbu. A Model X tento příslib skutečně plní. Motory, baterie, odolnost a kvalita zpracování koloběžky je jedinečná a výsledkem je elektrická koloběžka, který skutečně patří k absolutnímu vrcholu. Její extrémní výkon ji předurčuje spíše pro náročnější zákazníky a nadšence adrenalinu, nicméně jsme si jisti, že udělá radost každému, kdo umí ocenit její kvalitu. Koloběžka splňuje parametry deklarované výrobcem, má moderní a praktický design a vyniká vysokou spolehlivostí a bezpečností. Ani po letech používání se vám neomrzí a jízda na ní bude vždy neskutečný adrenalinový zážitek.

 

 

 

 

Servis

Jsme autorizovaným prodejcem značky FOBOS pro Česko, Slovensko a další země. Poskytujeme záruční i pozáruční servis, který je zajišťován na všech našich pobočkách. Většinu náhradních dílů máme skladem a ostatní díly, díky našemu přímému napojení na výrobce, umíme zajistit ve velmi krátké době. Při koupi této koloběžky se tedy nemusíte obávat servisu či dostupnosti náhradních dílů. Díky našim přímým kontaktům a technické podpoře FOBOSU si poradíme i s případnými složitějšími závadami a diagnostikou.

 

 

O značce

Představujeme FOBOS. Tato nedávno vzniklá společnost registrovaná na Taiwanu a s továrnami v Číně je novým nadějným hráčem na trhu elektrické mobility. Vizí společnosti je stát se jedničkou v prodeji elektrických koloběžek, které se vyznačují kvalitou, bezpečností a líbivým designem. Posláním společnosti je usnadňovat každodenní život a zlepšovat svět. FOBOS má již rozsáhlé zkušenosti z oblasti prodeje a výroby elektrických koloběžek a dobře zná jejich nedostatky. Každý problém pečlivě analyzuje a naslouchá požadavkům svých zákazníků. Chce vyrábět elektrické koloběžky, které budou cenově dostupné a té nejvyšší kvality. FOBOS odmítá jakékoliv kompromisy a kvalitu upřednostňuje i před vlastními zisky. Společnost dlouhodobě analyzuje trh s elektrickými koloběžkami a tvrdí, že vůči zákazníkům není fér. Jejich modely jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů za použití nejmodernějších výrobních technik a kombinují inovativní nádech s designem, který si jistě každý zamiluje. FOBOS neustále komunikuje se svými klienty, kteří se chtějí podílet na inovacích, s cílem vytvořit koloběžku, se kterou budou maximálně spokojeni. Společnost FOBOS má také kulturně rozmanité prostředí, díky čemuž lépe chápe potřeby a přání zákazníků z celého světa. Pokud FOBOS zůstane věrný svému sloganu "Na kvalitě záleží", máme se určitě i do budoucna na co těšit.

9/10
Komfort
5/10
Snadnost údržby
100 km/h
Rychlost
49 kg
Váha
10080 W
Výkon
160 km
Dojezd
Odpružený podvozek vpředu
KERS - rekuperace
Zvládne terén
Zvládne kopec
Hydraulická brzda vpředu
Motor vpředu
Vhodná do města
Extrémní výkon
Tempomat
Přední osvětlení
Zadní osvětlení
Hydraulická brzda vzadu
Vzduchové kola
Skvělý poměr cena / výkon
 
Data sheet
Výkonnostní parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem Voltride nezávislé měření Hodnocení
Hmotnost s baterií 49 kg Zatím netestované
Doba nabíjení 8 h Zatím netestované
Max. rychlost před odblokováním 25 km/h Zatím netestované
Max. konstrukční rychlost 100 km/h Zatím netestované
Výkon 10080 W Zatím netestované
Dojezd 160 km Zatím netestované
 
Data sheet
Další parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem
      Délka 126 cm  
      Výška 135 cm  
      Šířka 62,5 cm  
      Délka složená 126 cm  
      Výška složená 57 cm  
      Šířka složená 31 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kole  
      Typ baterie Li-Ion  
      Výrobce baterie Samsung / LG / LS  
      Napětí baterie 72 V  
      Kapacita baterie 40 Ah  
      Energie v baterii 2880 Wh  
      Rekuperace ano  
      Systém ovládání palcová páčka  
      Tempomat ano  
      Omezovač rychlosti ano  
      Pohon pohon předního i zadního kola  
      Přední brzda disková hydraulická  
      Zadní brzda disková hydraulická  
      Typ kola vpředu vzduchové bezdušové  
      Velikost kola vpředu 11"  
      Typ kola vzadu vzduchové bezdušové  
      Velikost kola vzadu 11"  
      Odpružení vpředu a vzadu  
      Přední zavěšení kyvné rameno s elastomerem  
      Zadní zavěšení kyvné rameno s elastomerem  
      Osvětlení přední, zadní, brzdové a směrovky  
      Brzdové světlo ano  
      Max. zátěž 150 kg  
Spokojení zákazníci

Recenze

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

hodnoceni

jsem spokojen,mohu doporucit

Celková spokojenost
Kvalita
Služby Voltride
Doručení
Přesnost popisu
Je tato recenze užitečná? Ano Ne

FBS.ESCX

Děláme dobré věci. Díky vám.

Nakupte u nás a vyberte si, zda pomůžete životnímu prostředí vysazením stromů, zrecyklováním baterií nebo výstavbou cyklocest. My přispějeme za vás.
Do košíku jste vložili
Počet
Dohromady
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Dohromady (s DPH)
Pokračovat v nákupu