Vhodná
do města
Terén
zvládne
Velmi
pohodlná
Extrémní
výkon
Voltride
doporučuje

Vhodná
do města
Terén
zvládne
Velmi
pohodlná
Extrémní
výkon
Voltride
doporučuje

Grizzy je skutečný gigant určen pro pohodlnou a bezpečnou jízdu terénem. Disponuje úžasným výkonem 2700 W a vyrábí se hned ve třech barevných provedeních. Koloběžka má sedátko, které zvyšuje komfort při delší jízdě v terénu a zdvojené tlumiče, které snesou i drsnější zacházení. Její velikost a robustnost jsou pochopitelně promítnuty v její poměrně vysoké váze.

`

SXT Grizzy

New product

Product Options
Barva: *
 
 

- 2 512 Kč
 
Cena s DPH

60 029 Kčvčetně DPH

- +

Garance nejlepší ceny

Našli jste lepší cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnost vybraného modelu

V závislosti od konfigurace produktu

Eshop
Připravené k expedici. Běžná doba dodání 3 - 5 dní.
Bratislava
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Sklad Bratislava
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Německo
Připravené k expedici. Běžná doba dodání 3 - 5 dní.
Voltride Central
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Voltride Servis
Na prodejně po přeposlání (3 - 5 pracovních dní)
Zjistit víc
Prodloužená záruka zdarma:
Skvělé mimosezónní ceny a k tomu záruka, jako kdybyste nakoupili za plnou cenu až na jaře! Udělejte si radost již nyní, ušetřete díky nákupu mimo sezónu a získejte prodloužení záruky.
  • Doživotní sleva 50 % na servis
  • Sleva 10 % na náhradní díly
  • Sleva 10 % na náhradní baterii
  • První servis úplně zdarma
  • Sleva na další nákup
  • Bezpečnostní prohlídky zdarma
  • Certifikát originality
Všechny důležité

Informace o produktu

 
Popis

 

Gigant mezi koloběžkami, při kterém těžko definovat, zda se stále jedná o koloběžku nebo motorku, protože hranice je velmi tenká. Místo mezi extrémně výkonnými modely jí vysloveně náleží. Můžete si vybrat hned z tří barevných provedení, a to klasického černého, ​​červeného či modrozeleného. Díky silnému motoru s maximálním výkonem až 2700 W (trvalý výkon 2000 W) dosáhne rychlost 45 km/h a dojezd až 70 km. Tato mohutná koloběžka umožňuje pohodlnou jízdu v terénu, přičemž jako jedna z mála modelů je vybavena sedátkem. Grizzy má velké 12palcová vzduchem plněná kola, která se svou velikostí pomalu přibližují kolům, která známe ze čtyřkolek. Díky nim je jízda skutečně pohodlná a nemusíte se obávat ani mírného terénu. Tento kolos pohání motor přímo v zadním kole. K pohodlí výrazně přispívá i odpružený podvozek na obou stranách.

 

Výkon a dojezd

V případě takto mohutné koloběžky je výkon velmi důležitý, a proto je tento model vybaven silným motorem s maximálním výkonem 2700 W (trvalý výkon 2000 W). Díky němu se nemusíte vyhýbat ani náročnějšímu terénu nebo případnému stoupání, které zvládne s lehkostí. Nebojí se ani kombinace náročnějšího terénu s těžším jezdcem, protože díky nosnosti 200 kg je aktuálně bez pochyb mezi rekordmany v této kategorii. Disponuje velkou lithiovou baterií s 60 V a 20 Ah, což odpovídá 1200 Wh uložené energie, díky které vás na jedno nabití dokáže přemístit maximálně do neuvěřitelných 70 km. Je ale třeba zdůraznit, že vybít baterii na doraz není pro délku její životnosti prospěšné. Raději si nechte rezervu, aby se předešlo každodennímu nabíjení baterie z 0 % na 100 %. Doba nabíjení do plné kapacity je jen 4 hodiny, což je při tak velké baterii skutečně "rychlovka". Rychlost 45 km/h určitě potěší jezdce se zálibou v troše adrenalinu.

 

Pohodlí

Svou pohodlností a výkonem jednoznačně a s velkým náskokem překonala svou off-road sestru, koloběžku SXT Monster. Momentálně jen velmi těžko najdete koloběžku, která by nad SXT Grizzy v těchto kategoriích zvítězila. Má velké 12palcové vzduchem plněné pneumatiky, které zvyšují pohodlí z jízdy a navíc je vybavena odpružením vpředu i vzadu. Vpředu má zdvojený hydraulický tlumič a vzadu zdvojený tlumič s pružinou. Sedátko vám zajistí lepší stabilitu a určitě i větší míru pohodlí. K němu přispívá i klidný pocit z toho, že koloběžka má dvě kotoučové hydraulické brzdy. Pochopitelně veškerý tento komfort, odpružení, velká baterie a brzdy mají svou váhu, a to nejen obrazně. Proto se jezdec musí smířit s těžší váhou, která je až 71 kg. Taková váha absolutně diskvalifikuje koloběžku z kategorie lehkých a její přenášení není nic příjemné a je lepší ho provádět ve dvojici. Koloběžka se ovládá pomocí otočné rukojeti, podobně jako to znáte na motorce či skútru. To jen umocňuje její roadtrip geny a provedení, čímž zároveň stírá rozdíly mezi koloběžkou a motorkou. Velmi užitečný je i držák na mobilní telefon s nabíjecím USB připojením, který je umístěn přímo na řídítkách po levé straně. Můžete si tak spustit navigaci a probádat dosud neprobádané.

 

Bezpečnost

SXT Grizzy je bez pochyb velmi dobře vybaven i z pohledu vaší bezpečnosti. Dvě hydraulické kotoučové brzdy koloběžku snadno zastaví i z vysoké rychlosti, kterou tento gigant dokáže předvést. Pneumatiky zajišťují dobrou trakci i na horším povrchu. Podvozek je tvořen dohromady až čtyřmi tlumiči, které udržují dobrou přilnavost na špatném povrchu i při rychlé jízdě, a to v náročnějším terénu a tím přispívá nejen k pohodlí, ale zejména k efektivnímu brzdění. Disponuje zdvojeným hydraulickým tlumičem vpředu a zdvojeným tlumičem s pružinou vzadu. Vynikající viditelnost ve dne i v noci zajišťují LED světla vpředu i vzadu, které odpovídají současnému standardu. Koloběžka je vybavena zpětnými zrcátky. Pokud je při jízdě nepotřebujete, lze je snadno odmontovat abyste je případným pádem zbytečně nepoškodili. Když si to později rozmyslíte, jednoduše je namontujete zpět. Když už jsme u bezpečnosti, důležitá je i bezpečnost samotné koloběžky jako takové. Kromě výstražného systému a imobilizéru nainstalovaného přímo v koloběžce, je na řídítkách také zámek volantu, který spolehlivě chrání SXT Grizzy před nežádoucími osobami.

 

Design

SXT Grizzy je skutečně unikátním strojem. Jeho robustnost doslova demonstruje, že nejde o prcka do města, ale o plnohodnotný stroj na úžasné výlety. Kromě toho, že je to "dříč", dali si v SXT záležet i na designu. Ten je ve stylu motorek typu chopper, přičemž k této kategorii motorek se dají přirovnat i vlastnosti této koloběžky. Styl amerických pohodlných motorek je cítit nejen z vysoce postavených řídítek, dlouhého odpružení vpředu a pohodlného sedla ale i umístění baterie, která je na místě, kde byste u chopperu čekali motor. Design Grizzy jasně odkazuje na maximální pohodlí a americký pohled na svobodu padesátých let. Tyč řízení je navzdory své mohutnosti pěkně a plynule propojená se sedlem. Zároveň je s řídítky elegantně tvarovaná a spolu se zpětnými zrcátky a předním světlem dodávají celé koloběžce výrazný retro nádech. Kabeláž je poměrně dobře schovaná do těla koloběžky a ta tak působí čistě a elegantně. Jízda na tomto stroji poutá zvědavé pohledy kolemjdoucích a o to více, pokud si zvolíte modrozelené či červené barevné provedení. S touto koloběžkou můžete natočit moderní remake filmu Easy rider, ve kterém bude místo hlučného výfuku a výparů benzínu slyšet pouze tiché vrčení elektromotoru a svištění větru. Vaše výlety po okolí tak budou nejen stylové, ale i ekologické.

 

 

Využití a praktičnost

Jedná se opravdu o nejtěžší koloběžku v naší nabídce a proto není možné hovořit o její jednoduché přenositelnosti. Připravte se na to, že přenášet ji budete pouze ve dvojici a na její přepravu budete potřebovat pořádně velký kufr. Pokud však toto není pro vás zásadní překážka nebo neplánujete s koloběžkou často cestovat, odvděčí se vám vynikajícím pohodlím na delším výletě, více než jen slušným dojezdem a extrémním výkonem. Hravě zvládne nejen špatné cesty, ale i stoupání. Proto s ní směle počítejte i při cestách po našich krásných kopcích, ale na přesuny přímo přes les na houby s ní velmi nepočítejte. Pokud hledáte vysloveně off-road model, podívejte se v naší nabídce na model SXT Monster. Pokud ji budete mít někde v garáži nebo na chalupě, nebudete se už chtít přepravovat žádným jiným způsobem. Zda to bude cesta na louku či pole, nebo jen tak do obchodu nebo restaurace, vždy dorazíte s úsměvem na tváři a spoustou zvědavců kolem. Co však bude chybět určitě jsou emise. Každý dobrodruh jistě nedopustí na držák na mobilní telefon umístěn přímo na řídítkách po levé straně, díky kterému si na svém smartphonu může spustit navigaci a vydat se na nová kouzelná místa.

 

Naše hodnocení

Pokud koloběžku nepotřebujete často přenášet a můžete ji pohodlně nabíjet někde v garáži nebo na chalupě, stane se vaším hlavním dopravním prostředkem po širším okolí. Její pohodlí oceníte zejména na polních cestách či na delších výletech a vždy všude dorazíte s úsměvem od ucha k uchu a se štěstím, jako kdyby to byla vaše první jízda. Pokaždé se do ní opět zamilujete. SXT Grizzy je nejen o adrenalinu, ale také o pohodlí, což demonstruje tím, že má sedátko. Druhým favoritem disponujícím sedadlem je koloběžka SXT Monster, která už ale svou výbavou patří doslova a do písmene mezi off-road koloběžky. Ta ale nemá motor umístěný přímo v náboji kola, takže o jednu starost více díky mazání řetězu. Pokud však hledáte off-road adrenalinové zážitky bez sedla, podívejte se také na modely ZERO 11X, ZERO 10X a Inokim OXO, které je možné vybavit i terénními pneumatikami a také nabízejí extrémní parametry, co se týče rychlosti i dojezdu. Také jsou lépe přenosné a skladné. Pokud tedy hledáte pohodlnou koloběžku se sedátkem, která má extrémní výkon, velký dojezd, ale zároveň nemáte v plánu cesty po velmi náročných terénech, SXT Grizzy je stvořena přesně pro vás. Zbývá už jen otázka, které barevné provedení si zvolíte.

Servis

Jsme největší autorizovaný dovozce a prodejce značky SXT pro celou střední Evropu. Poskytujeme přímo záruční i pozáruční servis, který je zajištěn na našich prodejnách v Praze, Brně a Bratislavě. Většinu náhradních dílů máme skladem a jsme certifikovaný poskytovatel záručních i pozáručních oprav. Proto se při koupi této koloběžky nemusíte vůbec obávat servisu či dostupnosti náhradních dílů, a díky přímému zastoupení výrobce si poradíme i se složitějšími případy a diagnostikou.

O značce

SXT patří mezi nejstarší značky elektrických koloběžek na světě, protože vznikla už v roce 2005. Jde o jednu z mála značek, které sídlí v Evropě, konkrétně v Německu na jižní hranici se Švýcarskem. Centrála SXT je v německém městě Rheinfelden, kde sídlí obchod, design, centrální servis i sklad v jejich vlastní budově o celkové ploše přes 3000 m2. Strategií SXT jsou lokální zastoupení, aby zákazníci měli stále po ruce poradenství i servis ve svém regionu a jazyce a nemuseli vše řešit na dálku přes internet. Voltride je největším takovým zastoupením ve střední Evropě se sítí prodejen v Praze, Brně a Bratislavě a také e-shopem v Maďarsku. Samotná výroba probíhá v 9 továrnách v Číně, které byly pečlivě zvoleny ze strany SXT tak, aby poskytovaly vysoký standard a kvalitu výroby a které produkují více než 10 milionů kusů ročně. SXT zabezpečuje pravidelnou kontrolu a přítomnost ve výrobě tak, aby byly dosahovány vysoké nároky, které SXT od svých dodavatelů požaduje. Všechny produkty SXT splňují Evropské standardy, jako například CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a jsou pravidelně kontrolovány interními audity tak, abyste si mohli být jisti, že koupí originálních výrobků SXT získáte produkt vysoké kvality. Za tím si SXT stojí vlastním jménem. Voltride nabízí výhradně originální produkty SXT, které pocházejí z Evropské centrály a můžeme proto garantovat jejich originalitu. Máme vybudované dobré vztahy přímo s majitelem SXT a často se i osobně navštěvujeme. Proto můžeme z vlastní zkušenosti potvrdit, že značka SXT to myslí s osobní elektromobilitou vážně a dělá to z přesvědčení o budoucnosti tohoto způsobu přepravy, se stejnou vášní a zanícením, jako to děláme my sami.

10/10
Komfort
4/10
Snadnost údržby
45 km/h
Rychlost
71 kg
Váha
2700 W
Výkon
70 km
Dojezd
Odpružený podvozek vzadu
Odpružený podvozek vpředu
Zvládne terén
Zvládne kopec
Hydraulická brzda vpředu
Motor vzadu
Vhodná do města
Extrémní výkon
Přední osvětlení
Zadní osvětlení
Hydraulická brzda vzadu
Vzduchové kola
Více barevných variant
Max Blinker doporučuje
Sedadlo
 
Data sheet
Výkonnostní parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem Voltride nezávislé měření Hodnocení
Hmotnost s baterií 71 kg Zatím netestované
Doba nabíjení 4 h Zatím netestované
Max. rychlost před odblokováním 25 km/h Zatím netestované
Max. konstrukční rychlost 45 km/h Zatím netestované
Výkon 2700 W Zatím netestované
Dojezd 70 km Zatím netestované
 
Data sheet
Další parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem
      Délka 198 cm  
      Výška 110 cm  
      Šířka 86 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kole  
      Typ baterie LiFePO4  
      Napětí baterie 60 V  
      Kapacita baterie 20 Ah  
      Energie v baterii 1200 Wh  
      Systém ovládání otočná rukojeť  
      Pohon zadní náhon  
      Přední brzda disková hydraulická  
      Zadní brzda disková hydraulická  
      Typ kola vpředu vzduchové s duší  
      Velikost kola vpředu 12"  
      Typ kola vzadu vzduchové s duší  
      Velikost kola vzadu 12"  
      Odpružení vpředu a vzadu  
      Přední zavěšení zdvojený tlumič  
      Zadní zavěšení zdvojený hydraulický tlumič + pružina  
      Osvětlení přední a zadní  
      Barvy čierna, červená, modrá  
      Max. zátěž 200 kg  
Spokojení zákazníci

Recenze

Děláme dobré věci. Díky vám.

Nakupte u nás a vyberte si, zda pomůžete životnímu prostředí vysazením stromů, zrecyklováním baterií nebo výstavbou cyklocest. My přispějeme za vás.
Do košíku jste vložili
Počet
Dohromady
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Dohromady (s DPH)
Pokračovat v nákupu