-13%
Velmi
pohodlná
Nižší
spolehlivost
Velmi
těžká

Velmi
pohodlná
Nižší
spolehlivost
Velmi
těžká

Velká koloběžka od SXT s odnímatelným sedadlem s výkonem až 1600 W, s maximálním dojezdem 60 km a maximální rychlostí 55 km/h. Má lety ověřenou konstrukci, která zvládne i terén a delší trasy.

`

SXT 1600 XL

Dostupnost modelové řady

V závislosti od konfigurace produktu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Sklad Bratislava
Nedostupné
Brno
Nedostupné
Praha
Nedostupné
Německo
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zjistit víc

New product

Voltride Care:

5 737,60 Kč Voltride Care. Jízda bez starostí a obav. Od 382,51 Kč/měsíc Selected variant 1234 Zjistit víc
Product Options
Baterie: *
576 Wh (48 V 12 Ah) Olovená
- 1 Kč
960 Wh (48 V 20 Ah) LiFePO4
+ 14 883 Kč
1440 Wh (48 V 30 Ah) Li-ion
+ 21 164 Kč
Barva: *
 

- 1 Kč
 

- 1 Kč

Dostupnost vybraného modelu

V závislosti od konfigurace produktu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Sklad Bratislava
Nedostupné
Brno
Nedostupné
Praha
Nedostupné
Německo
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zjistit víc
Původní cena Akční cena

22 990 Kčvčetně DPH

19 980 Kčvčetně DPH

- 13%

  • 576 Wh (48 V 12 Ah) Olovená
  • 960 Wh (48 V 20 Ah) LiFePO4
  • 1440 Wh (48 V 30 Ah) Li-ion

Garance nejlepší ceny

Našli jste lepší cenu?

Kontaktujte nás
  • Doživotní sleva 50 % na servis
  • Sleva 10 % na náhradní díly
  • Sleva 10 % na náhradní baterii
  • První servis úplně zdarma
  • Sleva na další nákup
  • Bezpečnostní prohlídky zdarma
  • Certifikát originality
Všechny důležité

Informace o produktu

 
Popis

 

Obr mezi koloběžkami, který stírá hranici mezi elektrickou koloběžkou a lehkým skútrem. Patří mezi výkonné modely, přičemž motor pohání zadní kolo řetězem a poskytuje výkon 1600 W. Je možné vybrat si z tří baterií podle požadované váhy a zejména dojezdu. Dosáhne rychlosti až 55 km/h. Maximální dojezd má až 60 km s 30Ah Li-Ion baterií.

Tato koloběžka umožňuje pohodlnou jízdu, přičemž jako jedna z mála je vybavená snadno odnímatelným sedadlem. SXT 1600 XL má velká 11palcová vzduchem plněná kola, díky čemuž je skutečně pohodlná a zvládne i lehčí terén. Poháněno je zadní kolo, přičemž o přenos výkonu se stará řetěz. Pohodlí zajišťuje podvozek, který má vzadu zdvojené tlumiče s pružinami a vpředu tlumič s pružinou.

 

 

 

Výkon a dojezd

Výkon je 1600 W, přenášen na zadní kolo pomocí řetězu a postačí na maximální rychlost 55 km/h. Dojezd velmi závisí na zvolené baterii, přičemž 1600 XL umožňuje volbu až ze třech různých baterií. Všechny mají společné napětí 48V, avšak zde podobnosti mezi nimi končí. Nejlevnější, ale zároveň nejtěžší a s nejmenším dojezdem je klasická olověná baterie, jakou znáte z automobilů. Má kapacitu 12 Ah a tedy uloženou energii 576 Wh. Váha koloběžky s touto baterií je 48,2 kg a dojezd cca 20 km. Doba nabíjení je přibližně 8 hodin. Dražší možností je zvolit baterii technologie LiFePO4 s kapacitou 20 Ah a celkovou energií 960 Wh. Ta zvládne dojezd přibližně 40 km a koloběžce klesne váha na 39,3 kg, téměř o 9 kilogramů. Pozor však na dobu nabíjení, protože baterie LiFePO4 se nabíjejí pomaleji, nabití může trvat až 10 hodin. Nejdražší, ale zároveň nejlepší možností je zvolit Li-Ion baterii s kapacitou až 30 Ah, což odpovídá 1440 Wh, která se nabije za 6 hodin a umožní dojezd až okolo 60 km. Váha s touto baterii mírně stoupne na 40,2 kg. Všechny verze mají možnost jízdy na ECO režim, který se aktivuje červeným tlačítkem na otočné rukojeti a sníží výkon motoru na cca 850 W. V ECO režimu je možné očekávat prodloužení dojezdu o dalších 10 - 20 km podle baterie, terénu, či váhy jezdce.

 

Pohodlí

SXT 1600 XL se řadí mezi pohodlné koloběžky, a to hlavně díky kvalitnímu podvozku. Přední i zadní kolo je odpružené, přičemž zadní má zdvojený nastavitelný tlumič s pružinou a přední jeden nastavitelný tlumič s pružinou. Kombinace tlumiče i pružiny zajišťuje velmi příjemnou jízdu, ke které ještě přispívají velké 11palcové vzduchem plněné pneumatiky. Díky nízce uložené baterii je těžiště nízko a proto se s koloběžkou dobře jezdí a chová se příjemně i ve vyšších rychlostech. Sedadlo je výškově nastavitelné, zabezpečuje dobrou stabilitu a posed a určitě patří mezi ty pohodlnější, navíc v případě potřeby je možné ho velmi rychle odmontovat. K pohodlí přispívá i dobrý pocit z toho, že koloběžka má dvě kotoučové brzdy. Samozřejmě všechen tento komfort, odpružení, velká baterie a brzdy něco váží, proto se jezdec musí smířit s vyšší váhou, která je 39,3 až 48,2 kg, dle zvolené baterie. Tato váha diskvalifikuje koloběžku z kategorie lehkých a například její přenesení už není nic příjemného a je lepší ji přenášet ve dvojici. Koloběžka se ovládá pomocí plynové rukojeti, podobně jako motorka či skútr, což stírá rozdíly mezi koloběžkou a lehkým skútrem.

 

 

Bezpečnost

SXT 1600 XL je dobře vybavená i z pohledu bezpečnosti. Dvě mechanické kotoučové brzdy koloběžku snadno zastaví i z vysokých rychlostí, které dokáže dosáhnout. Velké pneumatiky zajišťují dobrou trakci i v lehčím terénu, nejlépe se však cítí na asfaltu. Podvozek je tvořen dohromady až třemi tlumiči s pružinami, které udržují dobrou přilnavost i při rychlé jízdě na horším povrchu, nebo v lehčím terénu a tím přispívá nejen k pohodlí, ale zejména k efektivnímu brzdění. Koloběžka má nastavitelné LED osvětlení vpředu, a vzadu světlo kombinované s brzdovým. Koloběžka disponuje i mechanickým klíčem, bez kterého ji nelze nastartovat a také ji lze dovybavit zpětnými zrcátky.

 

Využití a praktičnost

Jde o jednu z těch těžších koloběžek v naší nabídce a proto není možné hovořit o její jednoduché přenositelnosti. Připravte se na to, že přenášet ji budete převážně ve dvojici, protože váha 39,3 až 48,2 kg již není zanedbatelná. Tyč řízení je možné sklopit a sedadlo odmontovat, i poté je však koloběžka poměrně rozměrná a na její přepravu budete potřebovat velký kufr. Pokud však toto není pro vás zásadním problémem a neplánujete s koloběžkou často cestovat, odvděčí se vám vynikajícím pohodlím, slušným dojezdem i výkonem. Zvládne nejen špatné cesty, ale i stoupání. Pokud ji budete mít někde v garáži nebo na chalupě, nebudete se chtít po okolí přepravovat žádným jiným způsobem. Zda to bude cesta na louku či pole, nebo jen tak do potravin či do práce, vždy dorazíte s úsměvem na tváři, v pohodlí, nehlučně a bez emisí. Při jízdě na SXT 1600 XL uslyšíte pouze bzukot elektromotoru a svištění řetězu. Výhodou je samozřejmě zejména sedadlo, takže koloběžka dobře poslouží i těm, kteří mají zdravotní potíže (například s koleny) a chtějí si zachovat vysokou mobilitu v obci a jejím širým okolí.

 

 

Naše hodnocení a využití

U někoho mohou modely se sedadlem vyvolat úsměv na tváři nebo nechápavé kroucení hlavy. My je prodáváme již několik let a musíme říci, že tyto modely si našly své poměrně různorodé zákazníky a jsou stále oblíbenější. Umožňují delší přesuny ve větším pohodlí a jsou vhodné i pro lidi s drobnými zdravotními omezeními, jakými jsou bolesti kolen či kyčelních kloubů.

Vhodnou volbou baterie si můžete tuto koloběžku nakonfigurovat podle svých potřeb a finančních možností. Tento model je vhodný i do firem, jako pohodlný a ekologický způsob přepravy mezi stanovišti, případně pro pracovníky strážních služeb na večerní obchůzky větších objektů či areálů. Po skončení obchůzky ho stačí zapojit do nabíječky a zanedlouho je připraven na další jízdu a samotná obchůzka bude určitě mnohem rychlejší a důkladnější než pěšky.

Další skupinou zákazníků jsou lidé, kteří mají potíže s chůzí nebo už nemohou pěšky na delší vzdálenosti, například na návštěvy nebo na nákupy. Je to například skvělý dárek pro prarodiče nebo na chalupu. Takové využití je možné i díky příjemně širokému sedadlu a celkové jednoduchosti obsluhy koloběžky. Pokud však hledáte model se sedadlem určený více do terénu, prohlédněte si i model SXT Monster, který je cenově podobný modelu 1600 XL, ale je sportovněji zaměřený.

 

 

Servis

Jsme největší autorizovaný dovozce a prodejce značky SXT pro Česko, Slovensko, Maďarsko a Ukrajinu. Poskytujeme přímo záruční i pozáruční servis, který je zajištěn na našich prodejnách v Praze, Brně, Bratislavě a Užhorodě. Většinu náhradních dílů držíme skladema jsme certifikovaný poskytovatel záručních i pozáručních oprav. Proto se při koupi této koloběžky nemusíte vůbec obávat servisu či dostupnosti náhradních dílů a díky přímé reprezentaci výrobce si poradíme i se složitějšími případy a diagnostikou.

O značce

SXT patří mezi nejstarší značky elektrických koloběžek na světě, protože vznikla už v roce 2005. Jde o jednu z mála značek, které sídlí v Evropě, konkrétně v Německu na jižní hranici se Švýcarskem. Centrála SXT je v německém městě Rheinfelden, kde sídlí obchod, design, centrální servis i sklad v jejich vlastní budově o celkové ploše přes 3000 m2. Strategií SXT jsou lokální zastoupení, aby zákazníci měli stále po ruce poradenství i servis ve svém regionu a jazyce a nemuseli vše řešit na dálku přes internet. Voltride je největším takovým zastoupením ve střední Evropě se sítí prodejen v Praze, Brně, Bratislavě, Užhorodě a také e-shopem v Maďarsku. Samotná výroba probíhá v 9 továrnách v Číně, které byly pečlivě zvoleny ze strany SXT tak, aby poskytovali vysoký standard a kvalitu výroby a které produkují více než 10 milionů kusů ročně. SXT zabezpečuje pravidelnou kontrolu a přítomnost ve výrobě tak, aby byly dosahovány vysoké nároky, které SXT od svých dodavatelů požaduje. Všechny produkty SXT splňují Evropské standardy, jako například CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a jsou pravidelně kontrolovány interními audity tak, abyste si mohli být jisti, že koupí originálních výrobků SXT získáte produkt vysoké kvality. Za tím si SXT stojí vlastním jménem. Voltride nabízí výhradně originální produkty SXT, které pocházejí z Evropské centrály a můžeme proto garantovat jejich původ. Máme vybudované dobré vztahy přímo s majitelem SXT a často se i osobně navštěvujeme, proto můžeme z vlastní zkušenosti potvrdit, že značka SXT to myslí s osobní elektromobilitou vážně a dělá to z přesvědčení o budoucnosti tohoto způsobu přepravy, se stejnou vášní a zanícením, jak to děláme my sami.

Porovnání velkých SXT koloběžek se sedadlem

Parametr 500 EEC - Facelift 1000 Turbo 1000 XL EEC - Facelift SXT 1600 XL SXT Monster
Max. rychlost 20 km/h 32 km/h 40 km/h 55 km/h 50 - 60 km/h
Výkon 600 W 1000 W 1350 W 1600 W 2000 - 3000 W
Váha 35 - 41 kg 35 - 42 kg 40 - 48 kg 39 - 48 kg 47 - 55 kg
Dojezd 20 - 60 km 20 - 60 km 20 - 60 km 20 - 60 km 25 - 65 km
Napětí baterie 36 V 36 V 48 V 48 V 48 V
Energie baterie 432 - 1080 Wh 432 - 1080 Wh 576 - 1440 Wh 576 - 1440 Wh 576 - 1440 Wh
Podvozek 4x tlumič s pružinou 3x tlumič s pružinou 4x tlumič s pružinou 3x tlumič s pružinou 4x tlumič
Pneumatiky 11 palců 10 palců 11 palců 11 palců 14,5 palce
Tempomat ano ne ano ne ne
Displej ano ne ano ne ne
Max. zátěž 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg 140 kg
Zpětná zrcátka ano za příplatek ano za příplatek ano
Přenos síly motor v kole řetěz motor v kole řetěz řetěz
9/10
Komfort
2/10
Snadnost údržby
40,2 kg
Váha
1600 W
Výkon
60 km
Dojezd
55 km/h
Rychlost
Zadní osvětlení
Přední osvětlení
Zvládne kopec
Vzduchové kola
Více barevných variant
Dobře složitelné
Brzda vpředu
Brzda vzadu
Motor vzadu
Odpružený podvozek vzadu
Odpružený podvozek vpředu
Vysoký výkon
Odnímatelné sedadlo
Zvládne terén
Start z nuly
 
Data sheet
Parametry se mohou lišit v závislosti na konfiguraci produktu. Pro přesnější parametry vyberte konfiguraci.
Výkonnostní parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem Voltride nezávislé měření Hodnocení
Hmotnost s baterií 40,2 kg podle konfigurace od 39,3 kg do 48,2 kg Zatím netestované
Doba nabíjení 6 h podle konfigurace od 6 h do 10 h Zatím netestované
Max. rychlost 55 km/h Zatím netestované
Výkon 1600 W Zatím netestované
Dojezd 60 km podle konfigurace od 20 km do 60 km Zatím netestované
 
Data sheet
Parametry se mohou lišit v závislosti na konfiguraci produktu. Pro přesnější parametry vyberte konfiguraci.
Další parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem
      Délka 112 cm  
      Výška 110 cm  
      Šířka 65 cm  
      Délka složená 112 cm  
      Výška složená 45 cm  
      Šířka složená 65 cm  
      Rozvor 96 cm  
      Světlá výška 13 cm  
      Typ motoru bezkomutátorový (bezkartáčový) s řetězem  
      Typ baterie Li-Ion podle konfigurace: Li-Ion, LiFePO4, Olověná  
      Napětí baterie 48 V  
      Kapacita baterie 30 Ah podle konfigurace: 12 Ah, 20 Ah, 30 Ah  
      Energie v baterii 1440 Wh podle konfigurace: 576 Wh, 960 Wh, 1440 Wh  
      Rekuperace ne  
      Systém ovládání otočná rukojeť  
      Tempomat ne  
      Omezovač rychlosti ano  
      Start odrazem ne  
      Pohon zadní náhon  
      Přední brzda disková mechanická  
      Zadní brzda disková mechanická  
      Typ kola vpředu vzduchové s duší  
      Typ kola vzadu vzduchové s duší  
      Velikost kola vpředu 11"  
      Velikost kola vzadu 11"  
      Odpružení vpředu a vzadu  
      Přední zavěšení hydraulický tlumič + pružina  
      Zadní zavěšení zdvojený hydraulický tlumič + pružina  
      Osvětlení přední, zadní a brzdové  
      Brzdové světlo ano  
      Barvy bílá, černá  
      Max. zátěž 120 kg  
Spokojení zákazníci

Recenze

Děláme dobré věci. Díky vám.

Nakupte u nás a vyberte si, zda pomůžete životnímu prostředí vysazením stromů, zrecyklováním baterií nebo výstavbou cyklocest. My přispějeme za vás.
Do košíku jste vložili
Počet
Dohromady
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Dohromady (s DPH)
Pokračovat v nákupu