SXT Light Eco

Vhodná
do města
Velmi
lehká

Vhodná
do města
Velmi
lehká

Celá řada modelů Light od SXT patří mezi nejlepší ultra-lehké a ultra-skladné koloběžky do města na světě. Pro SXT je vyrábí E-Twow a pokud hledáte nejlepší koloběžku do města, v poměru váha / výkon / cena, nenajdete na světě nic lepšího. Model Light Eco je nejslabší z celé řady a proto má nejnižší cenu, zároveň je však nejlehčí. Váží jen 10,7 kg a dosáhne rychlost až 27 km/h.

`

SXT Light Eco

New product

Product Options
Barva: *
 
 

Garance nejlepší ceny

Našli jste lepší cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnost vybraného modelu

V závislosti od konfigurace produktu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Sklad Bratislava
Nedostupné
Německo
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zjistit víc
Prodloužená záruka zdarma:
Skvělé mimosezónní ceny a k tomu záruka, jako kdybyste nakoupili za plnou cenu až na jaře! Udělejte si radost již nyní, ušetřete díky nákupu mimo sezónu a získejte prodloužení záruky.
  • Doživotní sleva 50 % na servis
  • Sleva 10 % na náhradní díly
  • Sleva 10 % na náhradní baterii
  • První servis úplně zdarma
  • Sleva na další nákup
  • Bezpečnostní prohlídky zdarma
  • Certifikát originality
Všechny důležité

Informace o produktu

 
Popis


SXT Light Eco je ultra-lehký městský model, který pro SXT vyrábí evropská značka E-Twow. Bez debaty patří mezi modely, které poskytují nejlepší poměr mezi váhou, skladností, výkonem, pohodlím a cenou. Celá řada SXT Light (E-Twow Booster) je jednoznačnou volbou z rozumu do městského prostředí. I přes svou muší váhu tyto koloběžky zvládnou i těžší jezdce až do váhy 125 kg. Poskytují nadstandardní výkonnostní parametry. Nabízí dostatečné pohodlí díky odpružené zadní i přední nápravě, a extrémní skladnost díky geniálnímu skládacímu mechanismu a řídítkám. Jsou absolutně bezúdržbové a dokonce disponují systémem rekuperace energie při brzdění (KERS). Z celé řady SXT Light je Eco nejlevnější a zároveň nejslabší model, který díky nižšímu výkonu doporučujeme jezdcům do váhy pod 60 kg. Pokud vážíte více, podívejte se spíše po modelu Light Plus a vyšší. 

 

Využití a praktičnost

Řada SXT Light patří bez zaváhání mezi nejpraktičtější koloběžky světa. Jejím jediným smyslem je být tím nejlepším modelem do městského prostředí a tento cíl se jí daří plnit na sto procent. Nemůžete od ní čekat pohodlnou jízdu na velké vzdálenosti mimo město a její off-roadové schopnosti jsou téměř minimální. To však rádi obětujete, protože nic z toho ve městě nepotřebujete. Ve městě se počítá nízká váha, obratnost, skladnost, odolnost vůči horším cestám a chodníkům. Když k tomu přidáte dostatečný výkon, dojezd a bezúdržbovost, dostanete právě řadu SXT Light, která nemá v této váhové kategorii prakticky žádnou konkurenci. Díky plným kolům z patentovaného materiálu nemůžete dostat defekt. Jsou dostatečně přilnavá a hlavně jsou odpružená na přední i zadní nápravě. Jízda na nich je tak stále dostatečně pohodlná na městské vzdálenosti. Na celé řadě SXT Light je geniální zejména její skladnost. Koloběžku je možné složit za méně než deset sekund (a pak rozložit) do minimalistických rozměrů, díky kterým je menší než malý kufřík a dostanete ji například pod stoličku v kavárně, pod sedadlo v autobuse či do vlaku. Do kufru běžného auta se jich vleze hned několik. Složená má totiž šířku méně než 15 cm, výšku 33 cm a délku pod jeden metr, takže ji skutečně umístíte téměř kamkoliv. To se nedá říct o žádné jiné elektrické koloběžce s odpružením a podobnými parametry. Velmi praktická je i tyč řízení, která má jednoduše nastavitelnou výšku a přizpůsobí se tak nízkým, ale i vysokým jezdcům v průběhu pár sekund díky rychloupínáku.


Výkon a dojezd

SXT Light Eco je nejslabším modelem z řady Light a disponuje výkonem 350 W, který je však stále vynikající vzhledem ke své muší váze, jen 10,7 kg. Spodní platforma v sobě ukrývá Li-Ion baterii s napětím 24 V a kapacitou 6,5 Ah, což odpovídá uložené energii 156 Wh. Tato kombinace výkonu a baterie vystačí na dojezd 30 km, který je pro mnohé bohatě postačující.

Vzhledem k uvedenému výkonu a parametrům doporučujeme model Light Eco spíše lehčím jezdcům do 60 kg, pro které bude tato koloběžka postačující. Její výkon umožní dosáhnutí rychlosti až 27 km/h, což je do města ideální. Na rovině odveze i těžší jezdce. Pokud však plánujete jízdu i do kopce, podívejte se po silnějších modelech SXT Light Plus, Plus V nebo GT. Doporučujeme si prohlédnout srovnávací tabulku na konci tohoto textu, kde se můžete podívat na parametry celé rodiny těchto koloběžek z dílny E-Twow. 

 

Pohodlí

Hodně zákazníků se bojí koloběžek s plnými koly, kvůli méně pohodlné jízdě. Celá řada Light od SXT však využívá plné pneumatiky z patentovaného materiálu, který sice samozřejmě nikdy nebude tak pružný jako vzduchem plněná pneumatika, ale přece jen trošku pruží a zejména má dobrou přilnavost. Právě tato kola překvapivě přispívají k celkovému pohodlí, protože jsou nepropíchnutelná a tedy nemůžete dostat defekt. Jako jezdec tak získáváte mnohem větší jistotu a radost z užívání, protože víte, že vždy přijedete do cíle včas a nemusíte myslet na tlak v pneumatikách ani se bát defektu. To má samo o sobě obrovskou hodnotu, protože při rozměru kol 8 palců jsou defekty ve městě na modelech se vzduchem plněnými pneumatikami velmi časté a pokud budete jezdit denně, tak vám tyto kola ušetří možná i jeden defekt měsíčně. SXT Light Eco má navíc odpružené přední i zadní kolo, což zvyšuje pohodlí i bezpečnost. Z koloběžky tak díky pružení nespadnete, pokud náhodou trefíte díru nebo jinou nerovnost. Přední i zadní pružina je lehce vyměnitelná a držíme je skladem, jejich výměnu doporučujeme po cca 3 000 km. Zadní pružina má nastavitelné předpětí, takže ji dokážete přizpůsobit váze jezdce a tim i změnit světlou výšku koloběžky. Pohodlí přispívá i automatické přední osvětlení se senzorem, přehledný displej, tempomat, extrémně nízká váha a zejména úplná bezúdržbovost. Nemusíte se starat o nic, jen ji nabíjet a jezdit. Dokonce i brzdu má elektromagnetickou, takže nejen, že se o ni nemusíte starat, nastavovat ji či měnit brzdové destičky, ale ještě vám při brzdění i dobíjí baterii. Pohodlí samotné jízdy je v této váhové kategorii nadprůměrné, i když se samozřejmě nevyrovná modelům se vzduchovými či olejovými tlumiči. Takové modely ale v této váhové kategorii ani neexistují. Úplnou špičkou je pohodlí vlastnictví této koloběžky. Nevyžaduje kromě nabití a občasného kontrolního servisu nic další. K pohodlí přispívá i výškově nastavitelná tyč řízení, takže se koloběžka dá lehce přizpůsobit jezdcům různé výšky a zajezdit si proto může celá rodina.

 

Bezpečnost

Řada SXT Light má více prvků zvyšujících bezpečnost. Obrovskou výhodou je integrované automatické osvětlení se senzorem, díky kterému nemusíte myslet na zapínání světel. Ta jsou dostatečně silná na to, aby vás bylo dobře vidět i za šera, nejen v noci. Pevné pneumatiky považujeme za výhodu, protože nemůžete dostat defekt a nemusíte je pravidelně kontrolovat, vydrží tisíce kilometrů. Odpružený podvozek je obrovskou výhodou ve prospěch bezpečnosti, protože vás zachrání v situacích, které by s pevným podvozkem bezpochyby vedly k pádům. Podvozek zvládne například menší díry či nerovnosti, které si ne vždy stihnete při rychlejší jízdě všimnout. Je nutné však podotknout, že má svoje specifické nevýhody v oblasti bezpečnosti, s kterými je při jízdě potřebné počítat. Výrobce vsadil na extrémně nízkou váhu a zároveň chtěl dosáhnout maximální skladnost a bezúdržbovost. V lehké váze tyto koloběžky drží celosvětově první místo, ale šetření na váze se někde muselo projevit. Koloběžka tak nedisponuje klasickou mechanickou brzdou, ale jen brzdou elektromagnetickou, která poměrně efektivně brzdí přední kolo a zároveň dobíjí baterii. Brzdný účinek je možné dobře dávkovat brzdovou páčkou, vyžaduje však trošku praxe a předvídání. Doporučujeme první kilometry jezdit se zvýšenou opatrností, dokud si na tento způsob brzdění nezvyknete. Zadní kolo je brzděné zatlačením nohou na blatník, překvapivě je tento způsob brzdění efektivní a lehce dokážete zadní kolo přes blatník i zcela zablokovat. To opět vyžaduje trošku tréninku, ale když si na to zvyknete, přijde vám to úplně přirozené a koloběžku dokážete při troše předvídání a jezdění s rozumem bezpečně zastavit. Během našich měření dokázala konzistentně zastavit z 20 km/h na vzdálenosti 4,2 m a z 25 km/h na vzdálenosti 6,3 m. Samozřejmě, modely s mechanickou přední a zadní brzdou dokáží brzdit lépe a zkušený jezdec s nimi vždy dokáže zastavit na kratší dráze. Ty jsou však většinou o dost těžší a náročnější na údržbu. Při jízdě na této (ale i na každé jiné) koloběžce si proto nechávejte vždy dostatečnou rezervu na brzdění a pokud nemáte jistotu, že vám nikdo nemůže skočit do cesty, tak zpomalte. Z této řady elektrických koloběžek má zadní mechanickou bubnovou brzdu model SXT Light Plus V eKFV (limitovaný na 20 km/h) a model E-Twow Booster GT 2020, všechny další jsou vybavené stejně jako model SXT Light Eco brzdou rekuperační a nožní.

Design

Design celé řady Light je přísně podřízený funkčnosti, minimální možné váze a skladnosti. Koloběžka proto obětovala některé designové prvky a využívá základní tvary a industriální vzhled. Minimalistické rozměry i váha si vyžádaly minimalistický design za použití základných tvarů, které však tvoří ucelený dojem, na který si rychle zvyknete. Kabeláž je integrovaná do těla koloběžky, je vedená v tyči řízení a uvnitř koloběžky, takže minimalistický design není rušený spleteninou volných kabelů. Displej, jeho ovládaní i přední světla jsou elegantně umístněny tak, aby byly po ruce i během jízdy. Díky své skladnosti je koloběžka až neuvěřitelně kompaktní a ve složeném stavu vypadá skutečně elegantně. Proto bude vypadat skvěle i v restauraci či v kavárně, kde výborně zapadne a nepůsobí nevhodně či nepatřičně. Díky svému designu působí ještě lehčí než ve skutečnosti je a běžný pozorovatel na první pohled ani nezpozoruje, že jde o výkonnou elektrickou koloběžku s vlastním pohonem a zařadí ji spíš mezi klasické bezmotorové koloběžky. 

 

Naše hodnocení

Celá řada SXT Light a všechny modely od výrobce E-Twow patří mezi naše nejoblíbenější a zároveň nejprodávanější koloběžky. Jde bezpochyby o nejlepší ultra-lehké elektrické koloběžky do města na světě. V této váhové a výkonnostní kategorii nemají přemožitele a ze stovek výrobců je ve své kategorii nikdo nepřekonal a pravděpodobně tak brzy ani nepřekoná. E-Twow sa specializuje na ultra-lehké koloběžky již deset let a proto mají v této kategorii největší zkušenosti. Na rozdíl od jiných značek se soustředili jen na to, v čem jsou nejlepší a proto věříme tomu, že budou této kategorii kralovat ještě dlouho. SXT Light Eco je základní, nejslabší model z této řady. Pokud však neplánujete časté dlouhé trasy a s koloběžkou nebude jezdit těžší jezdec, určitě postačí a můžete ušetřit. Jako je však vidět z porovnávací tabulky, vyšší modely mají mnohem lepší parametry, za které se vyplatí připlatit. Absence mechanické brzdy je obrovskou výhodou z pohledu údržby, která je na tomto modelu prakticky nulová, ale přináší o něco vyšší nároky na jezdce, jeho schopnost předvídat a v případě potřeby zapojit brzdění zadního kola. K celé řadě držíme skladem stovky náhradních dílů a poznáme ji zpaměti, takže s koupí máte jistotu rychlé opravy v případě, že se koloběžce něco stane. Velkou výhodou jsou i originální doplňky, které jsou na míru koloběžce, například praktický držák na snadnější přenášení, batoh na přenos koloběžky na zádech s kolečky (je možné ho tahat za sebou jako kufr), praktická kapsička na tyč řízení (například na nabíječku či peněženku) či držák na mobil. Přikoupit si můžete i druhou nabíječku a jednu tak mít například doma a druhou v práci.

Servis

Jsme největší autorizovaný dovozce a prodejce značky SXT pro celou střední Evropu. Poskytujeme přímo záruční i pozáruční servis, který je zajištěn na našich prodejnách v Praze, Brně a Bratislavě. Většinu náhradních dílů máme skladem a jsme certifikovaný poskytovatel záručních i pozáručních oprav. Proto se při koupi této koloběžky nemusíte vůbec obávat servisu či dostupnosti náhradních dílů, a díky přímému zastoupení výrobce si poradíme i se složitějšími případy a diagnostikou. Zároveň jsme výhradním dovozcem značky E-Twow, která pro SXT vyrábí celou řadu Light, takže disponujeme náhradními díly a podporou přímo od výrobce, s kterým udržujeme dobré vztahy a naši technici jsou školeni přímo ve výrobě

O značce

SXT patří mezi nejstarší značky elektrických koloběžek na světě, protože vznikla už v roce 2005. Jde o jednu z mála značek, které sídlí v Evropě, konkrétně v Německu na jižní hranici se Švýcarskem. Centrála SXT je v německém městě Rheinfelden, kde sídlí obchod, design, centrální servis i sklad v jejich vlastní budově o celkové ploše přes 3000 m2. Strategií SXT jsou lokální zastoupení, aby zákazníci měli stále po ruce poradenství i servis ve svém regionu a jazyce a nemuseli vše řešit na dálku přes internet. Voltride je největším takovým zastoupením ve střední Evropě se sítí prodejen v Praze, Brně a Bratislavě a také e-shopem v Maďarsku. Samotná výroba probíhá v 9 továrnách v Číně, které byly pečlivě zvoleny ze strany SXT tak, aby poskytovaly vysoký standard a kvalitu výroby a které produkují více než 10 milionů kusů ročně. SXT zabezpečuje pravidelnou kontrolu a přítomnost ve výrobě tak, aby byly dosahovány vysoké nároky, které SXT od svých dodavatelů požaduje. Všechny produkty SXT splňují Evropské standardy, jako například CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a jsou pravidelně kontrolovány interními audity tak, abyste si mohli být jisti, že koupí originálních výrobků SXT získáte produkt vysoké kvality. Za tím si SXT stojí vlastním jménem. Voltride nabízí výhradně originální produkty SXT, které pocházejí z Evropské centrály a můžeme proto garantovat jejich originalitu. Máme vybudované dobré vztahy přímo s majitelem SXT a často se i osobně navštěvujeme, proto můžeme z vlastní zkušenosti potvrdit, že značka SXT to myslí s osobní elektromobilitou vážně a dělá to z přesvědčení o budoucnosti tohoto způsobu přepravy, se stejnou vášní a zanícením, jak to děláme my sami.

Porovnat víc parametrů

Porovnaní ultra-lehkých městských koloběžek (výrobce E-Twow)

SXT Light Eco SXT Light Plus E-Twow Booster Plus S+
(Facelift 2020)
SXT Light Plus V SXT Light Plus V eKFV E-Twow Booster V
Powero City
(Facelift 2020)
SXT  Light GT E-Twow Booster GT 2020
Cena 17 990 Kč Od 20 100 Kč do 22 854 Kč 21 990 Kč Od 24 290 Kč do 24 999 Kč 24 999 Kč 24 990 Kč 28 749 Kč 30 490 Kč
Výkon 350 W 500 W 500 W 500 W 500 W 500 W 700 W 700 W
Dojezd 30 km 35 km 35 km 40 km 40 km 40 km 50 km 50 km
Max. rychlost 27 km/h 30 km/h 36 km/h 36 km/h 20 km/h 36 km/h 40 km/h 40 km/h
Váha 10,7 kg 11 kg 11,1 kg 11,3 kg 12,3 kg 11,3 kg 12,3 kg 13 kg
Napětí baterie 24 V 33 V 36 V 36 V 36 V 36 V 48 V 48 V
Kapacita baterie 6,5 Ah 6,5 Ah 8,7 Ah 10,5Ah 10,5Ah 10,5Ah 10,5Ah 10,5Ah
Články baterie CN CN Samsung Samsung Samsung Samsung Samsung Samsung
Energie baterie 156 Wh 215 Wh 313 Wh 378 Wh 378 Wh 378 Wh 504 Wh 504 Wh
Tempomat ano ano ano ano ano ano ne ne
Skládací mechanismus těžší skládání (pouze nohou) těžší skládání (pouze nohou) snadné skládání (i rukou) těžší skládání (pouze nohou) těžší skládání (pouze nohou) snadné skládání (i rukou) snadné skládání (i rukou) snadné skládání (i rukou)
Ručky a jejich skládání těžší skládání, starší systém těžší skládání, starší systém snadné skládání, pevnější mechanismus těžší skládání, starší systém těžší skládání, starší systém snadné skládání, pevnější mechanismus snadné skládání, pevnější mechanismus snadné skládání, pevnější mechanismus
Nášlapná plocha starší systém (brusný papír), horší čištění starší systém (brusný papír), horší čištění silikonový povrch, omyvatelný vlhkým hadříkem starší systém (brusný papír), horší čištění starší systém (brusný papír), horší čištění silikonový povrch, omyvatelný vlhkým hadříkem silikonový povrch, omyvatelný vlhkým hadříkem silikonový povrch, omyvatelný vlhkým hadříkem
Zadní světlo ne ano ano ano ano ano ano ano
Displej monochromatický barevný barevný barevný barevný barevný barevný barevný
Brzdy slabší rekuperační + zadní nožní silnější rekuperační + zadní nožní silnější rekuperační + zadní nožní silnější rekuperační + zadní nožní silnější rekuperační + zadní bubnová + zadní nožní silnější rekuperační + zadní nožní silnější rekuperační + zadní nožní silnější rekuperační + zadní bubnová + zadní nožní
Odrazky ne boční v platformě boční v platformě boční v platformě boční v platformě + dodatečné žluté boční v platformě boční v platformě boční v platformě + dodatečné žluté
Délka platformy krátká krátká krátká krátká krátká krátká dlouhá dlouhá
Boční stojan ne ne ne ne ne ne ne ano
4/10
Komfort
10/10
Snadnost údržby
27 km/h
Rychlost
10,7 kg
Váha
350 W
Výkon
30 km
Dojezd
Odpružený podvozek vzadu
Brzda vpředu
Odpružený podvozek vpředu
KERS - rekuperace
Motor vpředu
Vhodná do města
Tempomat
Přední osvětlení
Velmi lehká
Světelný senzor
Více barevných variant
Volnoběžka
Dobře složitelné
Start z nuly
 
Data sheet
Výkonnostní parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem Voltride nezávislé měření Hodnocení
Hmotnost s baterií 10, 7 kg Zatím netestované
Doba nabíjení 3,5 h Zatím netestované
Max. rychlost před odblokováním 25 km/h Zatím netestované
Výkon 350 W Zatím netestované
Dojezd 30 km Zatím netestované
 
Data sheet
Další parametry
Parametr Hodnota udávaná výrobcem
      Max. konstrukční rychlost 27 km/h  
      Délka 102 cm  
      Výška 116 cm  
      Šířka 38 cm  
      Délka složená 97 cm  
      Výška složená 33 cm  
      Šířka složená 14,5 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kole  
      Typ baterie Li-Ion  
      Napětí baterie 24 V  
      Kapacita baterie 6,5 Ah  
      Energie v baterii 156 Wh  
      Rekuperace ano  
      Systém ovládání palcová páčka  
      Tempomat ano  
      Omezovač rychlosti ano  
      Start odrazem zvolitelný  
      Pohon přední náhon  
      Přední brzda rekuperační  
      Zadní brzda nožní  
      Typ kola vpředu plné  
      Velikost kola vpředu 8"  
      Typ kola vzadu plné  
      Velikost kola vzadu 8"  
      Odpružení vpředu a vzadu  
      Přední zavěšení pružina  
      Zadní zavěšení pružina  
      Osvětlení přední  
      Brzdové světlo ano  
      Barvy bílá, černá  
      Max. zátěž 125 kg  
Spokojení zákazníci

Recenze

Rated 4.04 on the scale 1 - 5 based on 27 customer reviews
Ověřený nákup

Píšou nostnost 120 kg, ale to je jen nosnost konstrukce a vůbec to pak nejezdí jak má. Do kopce to nejelo a ujelo to taky mnohem méně než píšou. Koloběžku jsem prodal. Pokud máte přes 100 kg tak rozhodně nekupujte!

Celková spokojenost
Kvalita
Služby Voltride
Doručení
Přesnost popisu
Je tato recenze užitečná? Ano Ne

Koloběžka pro mě k ničemu, výkon je slabý a vůbec to se mnou nejelo do kopce. Vrátil jsem ji a proběhlo to rychle, proto 2 hvězdy za vstřícnost prodejce.

Celková spokojenost
Kvalita
Služby Voltride
Doručení
Přesnost popisu
Je tato recenze užitečná? Ano Ne
Ověřený nákup

Jsou tam pro a proti. Na menší ježdění po městě je to vpohodě když nejste cvalík. Ovšem když si to půjčí bratr, tak se rozjíždí pěkne pomalu a do kopce to už nejede vůbec. Já jsem ale lehká takže pro mě je to vpohodě, jen dávejte pozor na váhu při koupi.

Celková spokojenost
Kvalita
Služby Voltride
Doručení
Přesnost popisu
Je tato recenze užitečná? Ano Ne
Ověřený nákup

Líbí se mi, že to má elektrickou brzdu s rekuperací. Taky je fakt lehká a malá. A podle mě až moc malá. Mám tam málo místa na nohy a ty řidítka jsou strašně úzké. Jezdí se s tím slušně, ale trochu prostoru by tam fakt neškodilo

Celková spokojenost
Kvalita
Služby Voltride
Doručení
Přesnost popisu
Je tato recenze užitečná? Ano Ne

Do kopce to moc nejede.

Celková spokojenost
Kvalita
Služby Voltride
Doručení
Přesnost popisu
Je tato recenze užitečná? Ano Ne

Děláme dobré věci. Díky vám.

Nakupte u nás a vyberte si, zda pomůžete životnímu prostředí vysazením stromů, zrecyklováním baterií nebo výstavbou cyklocest. My přispějeme za vás.
Do košíku jste vložili
Počet
Dohromady
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Dohromady (s DPH)
Pokračovat v nákupu